جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد برگزار گردید

جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد برگزار گردید
جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد برگزار گردید

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد روز سه شنبه 13 آذر ماه 97 ، جلسه شورای اداری با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد ، امام جمعه مهاباد ، مدیرکل صداوسیما ، فرماندهان نظامی و انتظامی و اعضای شورای اداری در سالن جلسات این فرمانداری برگزار شد .

 ماموستا عبدالسلام امامی امام جمعه شهرستان مهاباد روز سه شنبه در جلسه شورای اداری مهاباد بیان داشت: امنیت موجود در ایران اسلامی با نثار خون هزاران نفر از جوانان این مرز و بوم ایجاد شده و همگان باید قدردان و محافظ این امنیت و آرامش موجود در جامعه باشیم.
وی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی  و اینکه ایران اسلامی امن ترین کشور منطقه است، اظهار داشت: پیشرفت های کنونی کشور در سایه امنیت ایجاد شده و مسوولان باید از این فرصت نهایت استفاده را در جهت ارایه خدمات به مردم انجام دهند.
ماموستا امامی بیان کرد: هم اکنون کشور ایران از لحاظ ارایه مقالات، قدرت نظامی، فناوری نانو و جذب گردشکر در رتبه های برتر جهانی قرار دارد و این در حالی است که در این مدت همواره مورد تهدید و تحریم ظالمانه آمریکا و متحدانش بوده است.


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد نیز در این جلسه گفت: 13 آبان روزی بود که همگان انتظار اتفاق ناگواری از طرف آمریکا را داشتند اما با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و همراهی مردم تیر دشمنان به سنگ خورده است.
ایرج شجاعی ادامه داد: برگزاری برنامه هایی همچون همایش و کنگره در خصوص بزرگان، شعرا و نویسندگان منطقه در مهاباد نشان از قدرت فرهنگی این شهرستان دارد و طبق آمار مسوولان فرهنگ و ارشاد اسلامی در صدر اجرای برنامه های فرهنگی قرار دارد.

ایرج شجاعی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد همچنین گفت: امسال به بیش از 600طرح اشتغال زایی تسهیلات کم بازده پرداخت شده است.

ایشان با اشاره به جایگاه ویژه شهدا وایثارگران بیان داشت که تکریم وتبیین جایگاه شهدا در جامعه وبه ویژه برای جوانان امری لازم وضروری است ودر این راستا همه ما در قبال خدمات رسانی به  خانواده های معظم شهدا وایثارگران ایه میراث گرانبهای انقلاب مسولیم ایشان باتاکید به خدمات رسانی وتکریم جایگاه ایثارگران از مسولین ادرات خواست تا به بهترین شیوه در این راستا همت گمارند.


 در ادامه مدیرکل صدا و سیمای مهاباد هم گفت: در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برنامه های متنوع و مستند با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی در این مرکز تهیه شده که در دهه مبارک فجر پخش خواهد شد.
بهرام قوی بنیه ادامه داد: بیشتر برنامه ها به موضوع مقایسه بین خدمات جمهوری اسلامی ایران در سایه انقلاب با زمان دوران طاغوت پرداخته است.
وی گفت: سریال 'نشانی' نیز در 13 قسمت 45 دقیقه ای در همین راستا تهیه شده که تا قبل دهه فجر آماده و به شبکه های سراسری دیگر نیز ارسال خواهد شد.

رییس اداره  تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهاباد گفت: نزدیک به 39 میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغالزایی 780 نفر در مهاباد در قالب طرح های اشتغال پایدار روستایی و اشتغال فراگیر پرداخت شد.

بارزان دانشمند در جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره اظهار کرد: 25 میلیارد و 900 میلیون تومان اعتبار تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در این شهرستان در قالب 143 طرح پرداخت شده است.

وی افزود: بیشترین طرح های اشتغال پایدار روستایی این شهرستان به ترتیب در حوزه های کشاورزی، صنعت و معدن، امور روستایی و عشایری است و در مجموع زمینه اشتغال برای 587 نفر را فراهم کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: 10 میلیارد تومان تسهیلات برای مهاباد درنظر گرفته شده بود ولی با هماهنگی ها و دقت نظرهای صورت گرفته در کمیته فنی و کارگروه اشتغال، شهرستان مهاباد توانست بیش از 2 برابر سهمیه خود تسهیلات را جذب کند و مقام اول استان را در زمینه جذب تسهیلات به خود اختصاص دهد.

دانشمند در ادامه از پرداخت تسهیلات به 33 طرح در بخش اشتغال فراگیر شهرستان با تعهد اشتغالزایی برای 193 نفر خبر داد و گفت: 13 میلیارد تومان نیز در این بخش پرداخت شده است.

رییس اداره  تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهاباد در پایان اظهار کرد: در مجموع به 176 طرح با تعهد اشتغالزایی برای 780 با اعتباری حدود 39 میلیارد تومان در این دو حوزه پرداخت شده است.

رئیس اداره تأمین اجتماعی مهاباد هم کسب رتبه دوم تکریم ارباب رجوع توسط این اداره در استان و نیز تسهیل ارائه خدمات بیمه ای به کارگران ساختمانی را از فعالیتهای تأمین اجتماعی اعلام کرد.

صالحیه افزود: در بین 23شعبه تیپ یک سازمان تأمین اجتماعی کشور، مهاباد مقام سوم را کسب کرده است که این دستاورد ناشی از ارائه تعهدات به روز این اداره است.

وی اضافه کرد: 42درصد از جمعیت شهرستان مهاباد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند که مقام دوم استان را دراین زمینه داریم.

در  پایان این جلسه از مدیران و اعضای کارگروه اشتغال شهرستان مهاباد با اهدای لوح و جوایز تقدیر و قدردانی به عمل آمد.