دیدارمسوولان شهرستان با امام جمعه مهاباد به مناسبت هفته وحدت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح امروز سه شنبه 27 مهر 1400 همزمان با 12 ربیع الاول و آغاز هفته وحدت، مسوولان مهاباد با امام جمعه شهرستان در محل دفتر امام جمعه شهرستان دیدار بعمل آوردند .

عارف خدرلو فرماندار مهاباد در این دیدار گفت : از اوایل انقلاب اسلامی دشمنان این مرز و بوم از راه های مختلف به فکر ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی و اایجاد تفرقه بین اقوام و مذاهب بودند که بصیرت آگاهی قومیت های مختلف این سیاست نقش برآب شده است.

وی با بیان اینکه در اطراف پیامبر اکرم (ره) همه نژادها از جمله عرب و غیرعرب حضور داشنتد، تاکید کرد: قرآن کریم پیامبر گرامی (ص) را کامل‌ترین الگو و اسوه حسنه همه انسان‌ها در همه دوران معرفی می‌کند تا آنان که در جستجوی حق و رستگاری هستند در پیمودن را کمال، از ایشان پیروی کنند.

فرماندار ویژه مهاباد اظهار داشت: مردم‌سالاری دینی شاخصه و ویژگی مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که در آن همه مسئولان و دست اندرکاران امر اداره کشور براساس شایسته سالاری و بدون در نظر گرفته مذهب و قومیت انتخاب می‌شوند.

عارف خدرلو با اشاره به انتصاب امیر دریادار "شهرام ایرانی" به عنوان فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران توسط مقام معظم کل قوا گفت: انتخاب بجا و شایسته این فرمانده کردزبان سرآغازی نوین و نقشه راهی برای سران قوا و سایر دستگاه‌های اجرایی در انتخاب مدیران و استفاده از ظرفیت سایر اقوام ایران اسلامی در اداره امور مملکت و پست‌های کلیدی کشور بود که این روند در دولت آقای رییسی با انتخاب یکی دیگران از افراد اهل سنت به عنوان دستیار اول رییس جمهور ادامه پیدا کرد.

 وی همچنین در ادامه وحدت را ضامن حفظ همبستگی و انسجام نظام دانست و تاکید کرد: در سایه وحدت عملی بین مذاهب و قوم های مختلف در سطح کشور، مانع از نفوذ دشمنان در جامعه خواهیم بود و همه ما وظیفه داریم در همین راستا گام برداریم.

فاصله زمانی میان 12 ربیع‌الاول که سالروز ولادت پیامبر اسلام (بنابر روایات اهل سنت) تا 17 ربیع الاول (بنابر روایات شیعه) با عنایت امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است. در این اقدام، مسأله‌ای که شاید می‌توانست عاملی برای تشدید اختلاف میان مسلمانان شیعه و سنی باشد، موجب وحدت آفرینی بیشتر میان مسلمانان شد.