احداث بزرگترین واحد پخت "دولومیت" جنوب آذربایجان‌غربی درمهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح امروز مورخه 1399/11/14 همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر احداث بزرگترین واحد تولید پخت دولومیت جنوب آذربایجان‌ غربی با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد ، بخشدار مرکزی و جمعی از روسای اداری و فرماندهان نظامی کلنگ زنی شد.

دکتر خدرلو فرماندار شهرستان در حاشیه این افتتاح گفت: راه‌اندازی این واحد از لحاظ توسعه صنعتی، ایجاد اشتغال، ایجاد ارزش افزوده در بخش صنعت از تولید ناخالص ملی می‌تواند یک هدیه به ملت عزیز و شریف ایران باشد و همچنین راه‌اندازی این پروژه  امید را در دل مردم مهاباد جهت پیشروی در مسیر صنعت روشن خواهد کرد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد در آیین کلنگ زنی این واحد تولیدی اظهار داشت: واحد تولید پخت "دولومیت، کلسینه" شرکت "آرا سنگ گوهر صنعت" این شهرستان جهت تولید منیزیم در مساحت 2 هزار متر مربع احداث می شود.

محمد جهین بیان کرد: با احداث و راه‌اندازی این واحد تولیدی برای 25 نفر اشتغال مستقیم و برای 50 نفر هم به صورت غیرمستقیم فرصت اشتغالزایی فراهم خواهد شد.

جهین اضافه کرد: این واحد قادر است سالانه حدود 100 هزار تُن مواد معدنی را پس از استخراج و فرآوری به کارخانه‌های تهیه شیشه و سکوریت ارسال ‌کند.