فرماندار: استخدام فرزندان شهدا و جانبازان مهاباد پیگیری می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، حسن عباسی روز شنبه در دیدار با خانواده های شهدا و جانباز مهاباد اظهار کرد: استخدام تمام فرزندان شهدا و جانبازان بالای 70 درصد در قانون پیش بینی و نسبت به بکارگیری آنان اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: ملت ایران اسلامی همواره مرهون دلاوری‌ و شجاعت‌های دلیرمردانی همچون جانبازان هستند که در دوران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، جان و سلامت خود را تقدیم انقلاب، ‌نظام و کشور کردند.

وی با بیان اینکه جانبازان و ایثارگران، بهترین گزینه برای انتقال پیام شهدا به نسل امروز هستند، ابراز کرد: اگر فرهنگ ایثار و شهادت نبود، شاهد پیشرفت کشور جمهوری اسلامی ایران نبودیم.

مقام عالی شهرستان تاکید کرد: مدیران و مسوولان دستگاه‌های اجرایی باید فرهنگ ایثار و جانبازی را سرلوحه کار خود قرار دهند تا پیشرفت این شهرستان محقق شود.

وی بیان کرد: بسیاری از فعالیت‌های رزمندگان برای نسل جوان و جامعه بازگو نشده و برخی نیز ناشناس مانده‌اند که نیاز است جانفشانی‌ها و دلاورمردی آن‌ها به آحاد مردم ارائه شود.

مسوولان مهابادی با خانواده سلیمان و لقمان محمدی که به ترتیب در سال 1367 در منطقه بنگوین و سال 1373 در باگردان به شهادت رسیدند، دیدار کردند.

همچنین در ادامه دیدارهای امروز فرماندار ویژه مهاباد با خانواده شهید پژمان یزدانفر که در سال 1385 در شهرستان خوی و در درگیری با ضد انقلاب و خانواده شهید بنگین عایشه خالی که در سال 1371 در روستای قم قلعه که توسط ضد انقلاب اعدام و به درجه رفیع شهادت رسید دیدار د دلجویی کردند.