فرماندار مهاباد: اصحاب رسانه خطر شیوع موج هفتم کرونا را به شهروندان گوشزد کنند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امیر قادری روز دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان افزود: رسانه های فعال حساسیت ضرورت مقابله با کرونا و رعایت شیوه نامه های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری در کنار واکسیناسیون را تبلیغ و فرهنگ سازی کنند.

وی ادامه داد: مهاباد هم اکنون در وضعیت زرد مقابله با کرونا قرار دارد و هر لحظه امکان جهشی تغییر وضعیت و اعمال محدودیت با ادامه این روند دور از ذهن نیست.

فرماندار ویژه مهاباد تاکید کرد: شهروندان برای حفظ سلامت خود و دیگران در اسرع وقت نسبت به دریافت دز یادآور واکسیناسیون اقدام کنند تا زمینه سلامت خود و دیگران تامین شود.

قادری اضافه کرد: طبق آمار و گزارش های دریافتی که اساس فعالیت ستاد است هر اندازه درصد واکسیناسیون بالاتر باشد روند ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا نیز به طور قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه ادارت و دستگاه های اجرایی باید در امر واکسیناسیون الگو باشند، افزود: اداراتی که کارکنان آن نسبت به دریافت واکسن اقدام و ضریب واکسیناسیون بالاتری داشته باشند مورد قدردانی قرار خواهند گرفت.

مقام عالی شهرستان با اشاره به اینکه در شرایط کرونایی جلسات باید محدود و با حداقل نفرات برگزار شود، گفت: در صورت نیاز تمهیدات لازم برای راه اندازی مراکز واکسیناسیون در سطح شهرستان برای دسترسی آسان شهروندان جهت تزریق دز یادآور در دستور قرار گیرد.

در ادامه جلسه اقدامات لازم از جمله نحوه فعالیت تالارهای پذیرایی، مجالس ترحیم و اماکن عمومی در راستای جلوه گیری از عادی انگاری شرایط مقابله با کرونا مصوب و به سایر دستگاه های اجرایی ابلاغ شد.