برگزاری جلسه بررسی و مکان یابی احداث ساختمان جدید سینما امید مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : هم اکنون مورخه 1399/07/30 جلسه بررسی و مکان یابی احداث ساختمان جدید سینما امید مهاباد با ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد و با حضور معاونت سازمان سینمایی کشور و هیات همراه ، مدیر کل سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی ، شهردار مهاباد و جمعی از فعالان حوزه سینمایی شهرستان مهاباد در سالن جلسات فرمانداری در حال برگزاری می باشد.

 به منظور احداث پردیس سینمایی امید با ۳۶۵ صندلی سینمایی در قالب سه سالن کوچک، متوسط و بزرگ، تفاهم نامه ای بین رمضانعلی حیدری‌ خلیلی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کریم محمدنژاد شهردار مهاباد امضاء شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درحاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: این تفاهم‌ نامه بیست و هفتمین تفاهم ‌نامه بین سازمان سینمایی کشور و شهرداریها در قالب طرح پردیس‌ های سینمایی امید به همت دولت برای احداث سالنهای سینما در شهرهای مختلف کشور اجرا می شود.

رمضانعلی حیدری‌خلیلی افزود: طبق این تفاهم ‌نامه پردیس سینمای امید مهاباد پس از واگذاری به پیمانکار ظرف مدت شش ماه احداث می‌ شود و برای احداث آن هفت میلیارد ریال از سوی سازمان سینمایی کشور و پنج میلیارد ریال از سوی سازمان شهرداریها اختصاص می یابد.

حیدری خلیلی تصریح کرد: با توجه به مشخص شدن مکان احداث پردیس سینمای امید مهاباد، پیش ‌بینی می ‌شود این سینما در ابتدای سال آینده (1400) راه ‌اندازی شود و روزانه قابلیت اکران سه تا شش فیلم سینمایی را داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجانغربی هم گفت: هم ‌اکنون از مجموع 22 سینمای آذربایجانغربی، پنج سینمای فعال شامل سه سینما در ارومیه، یک سینما در خوی و یک سینما در تکاب فعال و مابقی نیمه فعال یا متروکه است.

حجت‌الاسلام ناصرخدایاری افزود: در صورتیکه پردیس سینمایی امید در مهاباد راه‌اندازی شود این شهر می‌تواند میزبان جشنواره‌ ها و رویدادهای فرهنگی در سطح استانی و منطقه‌ای نیز باشد.

فرماندار شهرستان مهاباد هم گفت: مهاباد به عنوان قطب فرهنگی آذربایجانغربی یکی از شهرهای گردشگرپذیر این استان بوده و سالانه چندین هزار نفر از مناطق مختلف کشور از جاذبه‌های گردشگری این شهر بازدید می‌کنند.

ایرج شجاعی افزود: این شهر در گذشته نیز دارای سینما بوده اما به مرور زمان فرسوده شده و چند سالی است که فعال نیست اما فعال شدن دوباره سینما در مهاباد به عنوان یک مطالبه مردمی و فعالان فرهنگی مطرح می‌ شود.

در ادامه این نشست، جمعی از هنرمندان و بازیگران تئاتر و سینما در شهرستان مهاباد به ارائه دغدغه‌ها و مشکلات خود در زمینه مسایل مختلف پرداختند.