نشست ستاد ساماندهی امور جوانان مهاباد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد،بررسی آسیب های اجتماعی ناشی از کرونا و همچنین آسیب های اجتماعی دیگری که در کمین جوانان است، برنامه ریزی برای تحقق شعار سال و ارائه ایده ها و برنامه های مناسب برای اوقات فراغت واستعدادیابی جوانان نخبه از مواردی بود که در دستور کار این نشست قرار گرفت.

در این نشست از آغاز برنامه های ورزشی و فرهنگی با رعایت نکات بهداشتی و استفاده از نصف ظرفیت فضاهای ورزشی و فرهنگی خبر داده شد.
رئیس اداره ورزش و جوانان مهاباد با بیان اینکه در شروع فعالیت های بهداشتی تاکید ما بیشتر بر رعایت موارد بهداشتی و استفاده از 50 درصد ظرفیت است گفت:باید به ازای هر 100 متر مربع فضای ورزشی حداکثر 6 تا 7 نفر حضور داشته باشند.
مصطفی پور اضافه کرد:کلاسهای ورزشی هم از اول تیر ماه در بیشتر رشته ها برگزار خواهد شدو فعالیت ها در حد امکان باید به صورت نیمه حضوری و مجازی برگزار شوند.

رییس اداره بهزیستی مهاباد هم در این جلسه اظهار داشت: با فراهم ساختن امکان انجام فعالیت‌های ورزشی برای جوانان در محیطی مناسب در حاشیه شهر و مناطق کم‌برخوردار، می‌توان آسیب‌های اجتماعی را در آن مناطق از بین برد.

مهران یوسفی فاصله جوانان از اماکن ورزشی را زمینه‌ساز آسیب‌های اجتماعی دانست و بیان کرد: بالا بودن هزینه اماکن ورزشی موجب دوری جوانان از ورزش شده که باید در این امر مسوولان تسهیل‌گر شرایط استفاده از فضاهای ورزشی برای شهروندان باشند.


رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی مهاباد هم گفت:تمامی فعالیت های هنری و فرهنگی با رعایت پروتکل های بهداشتی در حال انجام است.
جوانبخت افزود: درکتابخانه ها هم قسمت امانت کتاب فعال است و برای بازگشایی کامل آنها تمهیدات لازم انجام شده و قرار است از اول تیر ماه بازگشایی شوند.