برگزاری جلسه جمع‌بندی برنامه های دهه مبارکه فجر 99

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح امروز جلسه جمع‌بندی برنامه های دهه مبارکه فجر با ریاست خدرلو فرماندار ویژه شهرستان مهاباد و کمیته های 18 گانه برگزاری مراسمات دهه فجر در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار ویژه مهاباد گفت: 49 پروژه عمرانی دهه فجر امسال در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد که برای تکمیل و تجهیز آنها در مجموع 2 هزار و 110 میلیارد ریال هزینه شده است.

عارف خدرلو در جلسه برنامه‌ریزی آیین‌های دهه فجر امسال که با حضور اعضای کمیته‌های 18 گانه این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: شاخص‌ترین طرح دهه فجر امسال در مهاباد بهره‌برداری از 14 کیلومتر از کریدور شمال جنوب در حوزه این شهرستان و در محور مهاباد- ارومیه است که برای احداث آن در مجموع 900 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی اضافه کرد: بهره‌برداری از طرح آبرسانی به 10 روستای این شهرستان، چند طرح گازرسانی، مدرسه و سالن ورزشی روستایی، طرح‌های کشاورزی و آبیاری قطره‌ای و سامانه‌های نوین آبیاری، مجتمع گلخانه‌ای و طرح‌های مخابراتی و راه روستایی از جمله این طرح‌ها است.

فرماندار ویژه مهاباد گفت: عملیات اجرایی پروژه‌های افتتاحی دهه فجر امسال در دولت تدبیر و امید در این شهرستان شروع شده و نقش مهمی در روان‌سازی ترافیک، ایجاد اشتغال جدید، ایجاد رفاه بیشتر در مناطق روستایی و آماده سازی بستر مناسب برای تحصیل دانش‌آموزان دارد.

وی افزود: انقلاب اسلامی به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای تاریخ معاصر ایران است و مردم ایران امسال چهل و دومین سالگرد این رویداد بزرگ و تاریخی کشورمان را جشن می‌گیرند و لازم است وقایع این رویداد برای نسل‌های جوان بازگو شود.

وی از مسوولان دستگاه‌های اجرایی خواست که در طول ایام دهه فجر، کارنامه خدمات و اقدامات دولت در زمینه‌های مختلف را برای مردم تشریح کنند و وضعیت کنونی کشور را با اوایل انقلاب و پیشرفت‌ها در زمینه های مختلف را مقایسه کنند.

فرمانداری مهاباد با اشاره به اینکه امسال تلاش شده که دستگاه‌های اجرایی تمام توان خود را برای تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد اختصاص دهند گفت: در دهه فجر امسال همچنین عملیات اجرایی سه طرح از جمله سایت گلخانه‌ای، پارک شهر گوک‌تپه و واحد تولیدی پخت یونولیت نیز با حضور مسوولان شروع می‌شود.

رییس اداره تبلیغات اسلامی مهاباد نیز گفت: علاوه بر افتتاح پروژه های عمرانی، امسال چندین برنامه فرهنگی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان اجرا می‌شود و در این زمینه از ظرفیت صدا و سیما و سایر رسانه‌های این شهرستان نیز برای پخش آیین‌های دهه فجر استفاده خواهد شد.

حجت‌الاسلام یاسر آقامحمدی افزود: این برنامه‌ها شامل غبارروبی و گلباران مزار شهدای گمنام مدفون در دانشگاه آزاد اسلامی و مزار خلبان شهید خالد حیدری، دیدار و دلجویی از خانواده شهدا، نواختن زنگ انقلاب، مسابقه فقه امام شافعی، اجلاسیه سراسری نماز، تجلیل از بانوان برتر و یادواره شهدای انقلاب است.

وی اضافه کرد: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیاری از برنامه‌های فرهنگی هم به صورت مجازی برگزار می‌شود و شهروندان می‌توانند از طریق صدا و سیما مرکز مهاباد و نرم افزارهای مختلف در این آیین ها شرکت کنند.

برنامه‌های چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از روز شنبه 12 بهمن‌ماه در این شهرستان آغاز می‌شود.