ستاد مبارزه با مواد مخدر مهاباد تشکیل جلسه داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح دیروز یکشنبه 25 مهر 1400 سلیمان پاکزاد در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر مهاباد گفت : افزایش آمار دکه های حاشیه سد در کنار نبود نظارت و بازرسی از نحوه فعالیت آنها به یک آسیب اجتماعی تبدیل خواهد شد که ضروری است برای کنترل فعالیت آنها از هم اکنون تصمیم گیری های لازم انجام شود.

وی ادامه داد: این موضوع باید در شورای تامین نیز مورد بررسی و مطرح و با متخلفانی که موجب اخلال در امنیت و رفاه شهروندان می‌شود، برخورد لازم صورت گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد با اشاره به بازگشایی مدارس هم گفت: آموزش و پرورش نیز اقدامات لازم برای مدیریت و کنترل عرضه انواع مواد خوراکی و اقلام در حاشیه مدارس توسط دستفروشان را پیش بینی کند.

پاکزاد با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر علاوه بر برخود فیزیکی نیاز به آموزش و آگاه سازی نیز دارد، گفت: نقش آموزش و فرهنگ سازی در مقوله مبارزه با مواد مخدر حیاتی و قابل توجه است که باید برای آن توسط اداره های ذیربط برنامه های متنوع و طرح های جدید ارایه شود.

رییس اداره اتاق اصناف مهاباد هم در این جلسه گفت: 140 میلیون ریال از طرف اتحادیه های صنفی این شهرستان برای تامین هزینه کمپ ترک اعتیاد هفت نفر از معتادان تامین شده که در طی 2 دوره متوالی پرداخت خواهد شد.

هاشم لاجانی با تاکید بر اینکه نظارت بر فعالیت قلیان سراها به طور مستمر انجام می شود، گفت: طی یک ماه گذشته ۱۲ واحد قلیان سرا که اقدام به ارایه خدمات خارج از دستورالعمل های ابلاغی می کردند، پلمب شده است.

رییس مرکز آموزش فنی‌ و حرفه‌ای مهاباد هم از ارایه آموزش و مهارت آموزی به معتادان بهبود یافته خبر داد و گفت: به 20 نفر از معتادان بهبود یافته و یا خانواده های آنها به طور رایگان مهارت های کسب درآمد و اشتغال در زمینه های مختلف شغلی ارایه داده می‌شود.

محمود کریم دخت اضافه کرد: همچنین 120 نفر از زندانیان مواد مخدر نیز که به مرکز آموزش فنی‌ و حرفه‌ای معرفی شوند مهارت های کسب درآمد آموزش داده می‌شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون نیز دوره های مختلف در ندامتگاه مهاباد اجرا می‌شود، گفت: مهمترین رسالت مراکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای ارائه مهارت‌های مختلف برای افراد جویای کار است که انتظار می‌رود مسوولان در سوق دادن افراد جویای کار به این مراکز گام‌های موثرتری بردارند.

در ادامه جلسه در هر یک ارگان های دولتی اقدامات، پیشنهاد و آمادگی خود را برای مبارزه با پدیده مواد مخدر اعلام کردند.