دیدار و نشست صمیمی فرماندار مهاباد با اعضای شورای اسلامی شهر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح امروز سه شنبه 30 شهریور 1400 نشست صمیمی فرماندار و امام جمعه شهرستان با  اعضای شورای اسلامی شهر مهاباد در محل ساختمان شورای اسلامی شهر برگزار شد.

در ابتدای این نشست منتخبین جدید شورای اسلامی شهر مهاباد با قدردانی از برگزاری انتخاباتی سالم، به ارائه گزارشی پیرامون تشکیل کارگروه های موردنیاز و برنامه های پیش بینی شده آتی پرداختند.

دکتر خدرلو معاونت استاندار و فرماندار ویژەی شهرستان اصل فعالیت شوراها را زمینه ساز واگذاری عرصه مدیریت محلی به منتخبان مردم دانست و گفت: اعضای شورا، منتخبان مردم هستند که توانستند با آرای مردم بار سنگین نمایندگی، برنامه ریزی و تصمیم گیری را بر عهده بگیرند تا موجب اصلاح امور، بهبود زندگی مردم و حفظ و ارتقا جایگاه این نهاد ارزشمند شوند.

دکتر خدرلو بر جایگاه بسیار مهم و تاثیرگذار شورای اسلامی شهر و شهرداری در خدمت رسانی به مردم و کسب رضایت شهروندان تاکید کرد و گفت: از مهمترین عوامل دستیابی به رضایت مردم و خدمت رسانی مناسب، تعامل، همکاری، توجه به قانون و برنامه ریزی صحیح در مجموعه مدیریت شهری است که مهمترین ارزیابی آن از تاثیر اقدامات انجام گرفته بر زندگی شهری در هر دوره ای از شورا، پس از اتمام مسئولیت و توسط مردم انجام می شود.
 
وی بهره گیری از حداقل فرصت برای حداکثر خدمت رسانی را نشان از درایت، هوشمندی و مسئولیت پذیری اعضای شورای اسلامی شهر دانست و تصریح کرد: همواره بر وجود برنامه ای مدون و متمرکز تاکید و این موضوع در شوراهای اسلامی که از حضور منتخبان مردم و تجمیع افکار و نظرات شکل گرفته است، اهمیت بیشتری دارد.

امام جمعه مهاباد نیز در این دیدار گفت : در دین اسلام و قانون کشورمان به جایگاه ویژه شوراها اشاره شده چراکه در حقیقت شوراها در جامعه نقطه اتصال مردم و حاکمیت بوده و به نوعی زبان گویای مطالبات مردم هستند که می بایست قدردان این اعتماد مردم بوده و از فرصت خدمتگزاری خود به نحو احسن برای جلب رضای خداوند بهره ببرند.

امید خضری رئیس شورای اسلامی شهر مهاباد از تلاشهای فرماندار محترم تقدیر و بیان داشتند: پروژه های عمرانی از مهمترین عوامل توسعه و پیشرفت  یک شهر هستند و لحاظ کردن موضوع کمی و کیفی در اجرای اقدامات شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و توجه به آن از ملزومات مدیریت شهری به شمار می‌رود.

در ادامه مسائل مدیریت امور شهری و شهرداری و روند اجرای پروژه های شهرداری از جمله مهمترین محورهایی بود که به آن پرداختند.

در پایان اعضاء شورای اسلامی گزارشی از مسائل و مشکلات شهری را بیان و پیرامون آنها بحث و تبادل نظر پرداختند.