به مدت 10 روز تعطیلی دوباره بازار مهاباد از دهم تیر ماه

 
 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : مورخه 1399/04/08 جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان مهاباد با حضور معتمدین ، خیرین ،هیات امناء و نمایندگان بازارچه ها و پاساژ های تجاری  در سالن جلسات تالار وحدت برگزار شد.

امام جمعه مهاباد با اشاره به اینکه استفاده از ماسک در همه مکان ها ضروری است افزود: افرادی که مبتلا هستند و آگاهانه بین مردم می آیند مجرم اند و دادستان باید به این مساله ورود کند.

در این نشست از تعطیلی بازارها و مراکز خرید مهاباد به غیر از مراکز عرضه مایحتاج مردم خبر داده شد.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان مهاباد هم گفت:آمار مبتلایان به ویروس کرونا روز به روز در حال افزایش است واین شهرستان در حال حاضر در وضعیت قرمز قرار دارد.

دکتر بهزاد اضافه کرد: تاکنون دو هزار و 256 مورد مثبت در مهاباد گزارش شده است  که هزارو 90 نفر آن زن و هزارو 116 نفر مرد بوده اند.

وی اضافه کرد: تاکنون در مهاباد 61 مورد کرونا مثبت فوتی داشته ایم که 45 نفر آنها بیماری زمینه ای داشتند.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان مهاباد با اشاره به اینکه میانگین سنی فوتی ها 67 سال است افزود: هم اکنون 15 تخت آی سی یو موجود در بیمارستان پر است و در حال حاضر 86 نفر هم در بیمارستان این شهرستان بستری هستند.

شجاعی معاون استاندار وفرماندار مهاباد گفت: از دهم تیر مراکز خرید و بازار به جز فروشگاههای زنجیره ای مایحتاج مردم، نانوایی ها، داروخانه ها، دامپزشکی ها و مراکز ضروری به مدت 10 روز بسته خواهد شد.

برنامه ریزی مناسب و مداخله به موقع به پیشگیری از گسترش بیماری و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک میکند.