جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون پروژه های عمرانی شهرستان با حضور دکتر رحمانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد: امروز مورخه 1399/11/04 جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون پروژه های عمرانی شهرستان با حضور دکتر رحمانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ، خدرلو معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد ، جعفری مدیر کل مدیریت بحران استانداری ، آرامون مدیر کل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل ترافیک استانداری آذربایجان غربی ، عابدی مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری ، شهردار مهاباد و جمعی از مسئولان شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

آیدین رحمانی در جلسه بررسی طرح های نیمه تمام و در حال احداث مهاباد افزود: هم اکنون هزار و 390 پروژه عمرانی، خدماتی و زیربنایی در سطح آذربایجان‌غربی در حال احداث است.

وی از تشکیل تیم کارشناسان فنی معاونت عمرانی استانداری برای بررسی و یافتن راهکارهای مناسب جهت اتمام طرح های نیمه تمام استان خبر داد و گفت: با تخصیص اعتبارات ویژه، بخش عمده‌ای از طرح‌های نیمه‌تمام استان تا پایان دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی اظهار داشت: مشکلات مربوط به مطالبات عقب افتاده پیمانکار پروژه بیمارستان 350  تختخوابی مهاباد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت و درمان در دستور کار استانداری قرار گرفته تا بتوانیم روند ساخت آن به طور منظم ادامه دهیم.

رحمانی با بیان اینکه اولویت تخصیص اعتبار به پروژه‌های نیمه تمام است، اضافه کرد: پروژه احداث دانشکده پرستاری مهاباد نیز هم اکنون در حال نهایی شدن است و مراحل عملیات جانبی شامل محوطه سازی و راه اندازی تاسیسات با پیگیری دانشگاه علوم پزشکی در حال انجام است.

وی با اشاره به پرونده 25 ساله زمین‌های مربوط به کارکنان دادگستری این شهرستان نیز افرود: مقرر شده بخشی از زمین‌ها از طریق شهرداری با تهاتر زمین حل و بخشی دیگر نیز با همکاری سازمان ملی زمین و مسکن و اداره کل راه شهرسازی موضوع پیش از اتمام دولت به اتمام برسد. 

فرماندار مهاباد نیز در این جلسه گفت: از سال 1392 به بعد چهار هزار و 460 میلیارد ریال در قالب اجرای پروژهای عمرانی برای توسعه و آبادانی این شهرستان هزینه شده است.

عارف خدرلو با اشاره به تحول گازرسانی به مناطق روستایی مهاباد نیز اظهار داشت: قبل از سال 1392 تنها هشت روستای این شهرستان از نعمت گاز بهره‌مند بود ولی تا پایان سال جاری 60 روستای مهاباد شامل 80 درصد جمعیت روستایی دارای گاز طبیعی خواهد شد.

وی گفت: هم اکنون عملیات احداث 147 کلاس درس در مهاباد در حال ساخت است که با اتمام آنها سرانه فضای آموزشی شهرستان ارتقای مناسبی خواهد یافت.

خدرلو، از آماده شدن 37 پروژه با هزار 790 میلیارد در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: برخی از تعاونی‌های مسکن به نام دستگاه‌های دولتی اقدام به زمین خواری کرده‌اند که این حرکت از طرف فرمانداری قابل قبول نیست و باید بررسی شود.

وی ضمن انتقاد از ساخت ساختمان های بالای 10 طبقه در شهر مهاباد افزود: استاندارد سازی و اجرای دستورالعمل‌های عمرانی در ساخت ساختمان‌های مسکونی در داخل شهر باید رعایت شود.

فرماندار مهاباد اضافه کرد: پروژه‌های بیمارستان 350 تختوابی و 96 تختخوابی تامین اجتماعی که جزو پروژه‌های شاخص شهرستان هستند هم اکنون در حال احداث بوده و ساخت دانشگاه پرستاری این شهرستان نیز انتظار داریم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در آینده نزدیک به بهره‌برداری کامل برسد.

فرماندار مهاباد همچنین به مشکل قطعی برق روستاها طی هفته گذشته اشاره کرد و گفت: پنج روستای این شهرستان به دلیل برف و کولاک بیش از 80 ساعت دچار قطعی برق شده است که باید در اسرع وقت اداره برق و راهداری نسبت به رفع این مشکل اقدام کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی طی سفر یک روزه از پروژه های عمرانی مهاباد نظیر بیمارستان 350 تختوابی و دانشگاه پیراپزشکی نیز بازدید کرد.