زنگ انقلاب در مهاباد نواخته شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، فرماندار ویژه مهاباد روز چهارشنبه در آیین نواختن زنگ انقلاب در مدرسه دخترانه شاهد افزود: یوم الله 12 بهمن از ماندگارترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی ایران است که با خواست و همت مردم به رهبری امام خمینی (ره) با غلبه بر رژیم طاغوت به ثبت رسید.

حسن عباسی اضافه کرد: تاریخ جمهوری اسلامی یوم الله‌های بسیاری دارد که مردم با اتحاد و همبستگی در راه خدا علیه دشمنان و استکبار به وجود آوردند.

مقام عالی شهرستان ادامه داد: 26 دی ماه نیز از روزهایی بود که با فرار شاه خائن از کشور زمینه ورود امام خمینی (ره) و آزادی کشور از دست استکبار بویژه آمریکا رقم خورد.

وی اضافه کرد: حضور شب و روز مردم در صحنه و اسرار و مقاومت بر بازگشت رهبر کبیر انقلاب به کشور سرانجام در روز 12 بهمن سال 57 محقق شد تا این روز در تاریخ کشور بدرخشد.

عباسی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی باید برای عموم مردم بازگو شود، گفت: قبل از پیروزی انقلاب در تمام حوزه‌ها کشور ما وابسته و نیازمند بیگانگان بود ولی امروز در سایه انقلاب و ظرفیت‌های بوجود آمده، کشور از این وابستگی مطلق بیرون آمده و هم اکنون در عرصه جهانی حرف برای گفتن دارد.

وی تاکید کرد: امروزه امکان تحصیل و ترقی برای زن و مرد در نظام جمهوری اسلامی بطور کامل فراهم شده در حالیکه در دوران رژیم ستم شاهی، پزشکان نیز شاغل در کشور خارجی بودند و شرایط برای تحصیل مردم فراهم نبود.

فرماندار ویژه مهاباد اقتدار و شکوه نظام را خواری در چشم دشمنان دانست و یادآور شد: هر چه تهدیدات دشمنان بیشتر شود نشان دهنده بالا بودن اقتدار و قدرت نظام جمهوری اسلامی است.

رژه موتوری به مناسبت گرامیداشت نخستین روز از دهه مبارکه فجر در مهاباد

در این مراسم خودروها و موتورسیکلت ها از میدان شهدای این شهر حرکت خود را آغاز و پس از عبور از میدان فرمانداری ، میدان جمهوری اسلامی به سمت چهار راه آزادی و چهار راه مولوی ادامه داده و پس از طی خیابان سرباز حرکت خود را به چهار راه سربازان گمنام ختم کردند.

امسال 101 پروژه عمرانی، آموزشی، خدمات، صنعتی و تولیدی با سرمایه گذاری یک هزار و 500 هزار میلیارد تومان به مناسبت دهه فجر مهاباد افتتاح یا کلنگ زنی می‌شود.

برنامه‌های چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از امروز چهارشنبه 12 بهمن‌ماه همزمان با سراسر کشور در این شهرستان نیز آغاز شد.

انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) در بهمن 1357 به پیروزی رسید.