بیش از 78 هزار گردشگر از غار آبی سهولان مهاباد بازدید کردند

بیش از 78 هزار گردشگر از غار آبی سهولان مهاباد بازدید کردند
مدیر مجموعه غار آبی‌تاریخی سهولان مهاباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 78 هزار گردشگر داخلی و خارجی از اقصی نقاط کشور از این اثر طبیعی بازدید کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، یوسف محمودزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این تعداد بیش از 15 درصد گردشگر از کشورهای خارجی از جمله عراق و ترکیه بوده‌اند.

وی با اشاره به تجهیز و ساماندهی امکانات ویژه بازدید از داخل غار، اظهار کرد: هم اکنون 13 قایق پارویی به همراه 12 نفر نجات‌غریق و غواص برای بازدید گردشگران در این غار مستقر بوده و خدمات لازم را به آنها ارائه می‌کنند.  

محمودزاده با بیان اینکه این غار به علت شیوع کرونا پس از 2 سال بازگشایی شده است، ادامه داد: طی سه ماهه نخست امسال نیز 500 نفر در اقامتگاه‌های بوم گردی روستای «سهولان» که در جوار این غار واقع شده، اقامت داشته‌اند.

مدیر غار آبی سهولان مهاباد اضافه کرد: هشت سوییت اقامتی با ظرفیت حدود 40 نفر در روستای سهولان برای پذیرش میهمانان و مسافران نوروزی احداث شده است.  

 غار سهولان مهاباد دومین غار بزرگ آبی ایران است که در 43 کیلومتری شمال شرقی مهاباد در محور مهاباد - بوکان (جاده برهان) در آذربایجان‌غربی قرار دارد.  

مهاباد 94 اثر تاریخی ثبت شده ملی دارد که سد مهاباد، غار سهولان، تالاب کانی برازان، موزه و حمام میرزا رسول، تخته سنگی فقره قا، برده کنته و مسجد جامع از مهمترین اثرهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری این شهرستان است.  

 

# نظر : 0