کمیته ستاد خدمات سفر مهاباد تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، حسن عباسی روز یکشنبه در جلسه خدمات سفر نوروزی این شهرستان افزود: این کمیته ها شامل خدمات حمل و نقل ترافیک، خدمات امداد و نجات، خدمات انتظامی و امنیتی، امور شهری و دهیاری ها، برنامه ریزی و آمار، خدمات اسکان و رفاه، نظارت و تنظیم بازار، ارزیابی عملکرد و شکایات، خدمات بهداشتی و سلامت و اطلاع رسانی است. 

وی همچنین با تشریح وظایف کمیته های 10 گانه ستاد خدمات سفر این شهرستان اظهار داشت: تمام دستگاه های اجرایی و خدمات رسان، ضمن آماده باش کامل نسبت به ارایه خدمات در حوزه فعالیت خود اهتمام ویژه ای داشته باشند. 

فرماندار ویژه مهاباد بیان کرد: با نزدیک شدن به ایام نوروز فرصت بسیار مطلوبی برای معرفی جاذبه های گردشگری، صنایع دستی، محصولات بومی و محلی این شهرستان فراهم شده است که می ‌توان از این ظرفیت بیشترین بهره‌ برداری را برای رونق تولید و فروش محصولات داشت. 

عباسی با بیان اینکه مهاباد جزو امن ترین شهرهای کشور به شمار می رود، اظهار داشت: امسال با بهبود شرایط کرونایی انتظار داریم مسافران بیشتری به این شهرستان مسافرت کنند و برای این مهم آمادگی لازم را خواهیم داشت. 

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان مهاباد نیز در این جلسه گفت: از اواخر اسفند تا 12 فروردین، کلاس جهت اسکان مسافران با اولیت فرهنگیان در مواقع نیاز راه اندازی و در اختیار آنان قرار می گیرد. 

رییس هلال احمر مهاباد نیز در این جلسه گفت: این اداره به مدت 20 روز از 25 اسفند تا 15 فروردین طرح امداد و نجات و راهنمایی مسافران نوروزی در ورودی شهر را اجرا می کند. 

قادرزاده اضافه کرد: امسال پنج پایگاه راهنمای مسافران نوروزی در ورودی های شهر و سه پایگاه امداد و نجات نیز در محورهای کله گاوی، سه راهی دارلک و داخل شهر مستقر می شوند. 

در ادامه این جلسه، مسوولان کمیته های حمل و نقل، امنیتی و ترافیک، اسکان، بهداشت و شهرداری ها مطالبی در مورد فعالیت های خود بیان کردند. 

مهاباد با 260 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.