میزبانی آذربایجان غربی از 2 سفر افتتاح چندین طرح کلان بهداشتی، ورزشی و عمرانی با اعتبار 800 میلیارد تومان

میزبانی آذربایجان غربی از 2 سفر  افتتاح چندین طرح کلان بهداشتی، ورزشی و عمرانی با اعتبار 800 میلیارد تومان
میزبانی آذربایجان غربی از 2 سفر افتتاح چندین طرح کلان بهداشتی، ورزشی و عمرانی با اعتبار 800 میلیارد تومان

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، روز چهارشنبه مورخه 22 آبان‌ماه معاون اول رئیس‌جمهوری برای افتتاح طرح‌های درمانی و ورزشی و همچنین بررسی آخرین وضعیت دریاچه ارومیه بهمراه وزیران نیرو، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ورزش و جوانان، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و تعدادی از معاونان برخی از وزارتخانه‌ها به استان آذربایجان غربی سفر کردند.

در سفر 2 روزه هیات دولت به مرکز و جنوب استان آذربایجان غربی چند طرح کلان بهداشتی و ورزشی افتتاح و به بهره‌برداری رسید و آخرین وضعیت دریاچه ارومیه و خط انتقال آب به این دریاچه مورد بررسی و بازدید قرار گرفت.

روز چهارشنبه  فاز ۲ بیمارستان هوشمند 300 تختخوابی میلاد ارومیه با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس‌جمهوری، «سعید نمکی» وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و «محمدمهدی شهریاری» استاندار آذربایجان‌غربی افتتاح شد.

در این سفر فاز دوم  بیمارستان حضرت فاطمه زهرا (س) میاندوآب و کلینیک تخصصی این بیمارستان با اعتباری بالغ بر 45 میلیارد تومان با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و وزیر بهداشت بهره برداری شد و با افتتاح آن، سرانه تخت بیمارستانی در این شهرستان از 0.9 به 1.4 تخت به ازای هر یک‌هزار نفر رسید.

در روز دوم سفر هیات دولت به استان آذربایجان غربی مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان با حضور در مهاباد ورزشگاه آزادی و چند طرح ورزشی دیگر با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد تومان افتتاح کرد و از مجموعه‌های ورزشی درحال احداث این شهرستان و ورزشگاه شهر گوک تپه بازدید به عمل آورد.

همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به مهاباد معاون اول رییس‌جمهوری به همراه  رضا اردکانیان وزیر نیرو از طرح تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه بازدید کرد تا در جریان آخرین وضعیت یکی از مهمترین طرح‌های ستاد احیا قرار بگیرد.

طرح تونل انتقال آب زاب به دریاچه ارومیه دارای ۳۶ کیلومتر طول می‌باشد که تاکنون ۳۱ کیلومتر آن احداث و عملیات اجرایی پنج کیلومتر از این تونل باقی‌ مانده‌است تا سالانه ۶۵۰ میلیون مترمکعب آب وارد دریاچه ارومیه شود، اعتبار این طرح از صندوق توسعه ملی تامین می‌شود و در سایه عنایت مسوولان امر، مشکل تامین اعتبار ندارد و یکی از اقدامات مهم ستاد احیا دریاچه ارومیه به شمار می‌رود که احداث آن از سال ۱۳۹۵ آغاز شد.

بازدید از جشنواره خوشه چین و افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه آخرین برنامه سفر معاون اول رییس‌جمهوری در عصر امروز(پنجشنبه) بود که پس از آن سفر ۲ روزه وی و اعضای کابینه دولت به استان  آذربایجان غربی پایان یافت

 ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه پس از ۱۵ سال با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس‌جمهوری و وزیر ورزش و جوانان با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش هاژه، روز 14 آبان‌ماه نیز در جریان سفر یک روزه رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو به استان آذربایجان چند پروژه شاخص زیرساختی در چند شهر این استان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

رییس مجلس شورای اسلامی با همراهی رضا اردکانیان وزیر نیرو با حضور در شهر سردشت ضمن بازدید از سد این شهرستان نیروگاه 150 مگاواتی سد سردشت را افتتاح کرد.

علی لاریجانی در سردشت وعده داد مجلس برای التیام زخم‌های مصدومان شیمیایی سردشت مشکلات آنان را پیگیری کرده و از جانبازان شیمیایی این شهر پشتیبانی می‌کند.

لاریجانی و اردکانیان بعد از سردشت در شهر مهاباد حضور یافتند و بعد از استقبال از آنها توسط مسوولان پیشرفته‌ترین تصفیه خانه آب شرب کشور در مهاباد با اعتباری بالغ بر 63 میلیارد تومان افتتاح کردند و از طریق ویدئو کنفرانس تصفیه خانه آب پلدشت و تصفیه خانه فاضلاب شهرک گلمان شهر ارومیه نیز افتتاح و به بهره برداری رسید.

همزمان با افتتاح این پروژه‌ها کلنگ زنی سیستم جمع آوری فاضلاب شهر اشنویه نیز با اعتباری بالغ بر 65 میلیارد تومان به طول شبکه 102 کیلومتر و طول خط انتقال 0.6 کیلومتر با حضور مسولان کشوری و استانی کلنگ شد.

به گزارش هاژه در 2 سفر جداگانه هیات دولت و رییس مجلس شورای اسلامی در ماه ربیع الاول و هفته وحدت در استان آذربایجان غربی چندین پروژه شاخص با اعتباری بالغ بر 800 میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید و چند پروژه دیگر نیز کلنگ‌زنی شد.