پیشنهاد الحاق روستاهای سیدآباد و خانگی به محدوده شهری مهاباد در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تصویب شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، پیشنهاد الحاق روستاهای سیدآباد و خانگی به محدوده شهری مهاباد در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تصویب شد ، این مصوبه جهت طی مراحل قانونی پایانی به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال خواهد شد.

محمدمهدی شهریاری در هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که امروز با حضور اعضای این شورا در محل استانداری برگزار شد ، در رابطه با آخرین وضعیت برنامه آمایش سرزمینی استان گفت: برنامه آمایش سرزمینی بعنوان نقشه راه استان، در حال نهایی شدن است و در سال 98 مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی افزود: با اجرایی شدن برنامه آمایش سرزمینی که در آن برنامه ریزی ها بر اساس استعداد و ظرفیت هر شهرستان و منطقه صورت می گیرد، روند رشد و توسعه استان در حوزه های مختلف شتاب بیشتری به خود خواهد گرفت.

شهریاری در خصوص تخصیص اعتبارات عمرانی استان در روزهای پایانی سال نیز گفت: علی رغم مشکلات موجود، تخصیص اعتبارات عمرانی استان نسبت به سال گذشته، وضعیت بهتری دارد و در روزهای آینده نیز تخصیص هایی در این خصوص انجام می گیرد که در پیشبرد برنامه های عمرانی استان تاثیر مثبتی خواهد داشت.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به همکاری های بین المللی استان اضافه کرد: در آینده نزدیک، سفرهایی هم به جمهوری آذربایجان و عراق خواهیم داشت که بی تردید تاثیر خوبی در توسعه همکاری های بین المللی استان خواهند داشت.

وی به سفر اخیر سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانگجو به استان هم اشاره کرد و گفت: پیرو این سفر و با هماهنگی های انجام گرفته با کنسول گری ایران در گوانگجو، به زودی زمینه خواهرخواندگی استان آذربایجان غربی با یکی از استان های مهم چین فراهم خواهد شد. دو نفر از کارشناسان کشاورزی استان نیز جهت شرکت در دوره آموزشی استفاده از تکنولوژی های نوین در بخش کشاورزی، عازم چین خواهند شد.

مقام عالی استان به روند رو به رشد سرمایه گذاری در استان نیز اشاره کرد و گفت: در سال گذشته، 25 هزار شغل در استان ایجاد شده بود که این رقم در سال جاری، به بیش از 38 هزار شغل افزایش پیدا کرده است؛ امیدواریم در سال آینده نیز با استمرار سرمایه گذاری ها در استان، مسیر رشد و توسعه استان هموارتر شود.

در این جلسه، پیشنهاد الحاق روستاهای "سیدآباد" و "خانقاه" به محدوده شهری مهاباد توسط معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مطرح و مورد تصویب اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان قرار گرفت؛ این مصوبه جهت طی مراحل قانونی به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال خواهد شد.