فیلم "همسایه های رودخانه" اثر فیلمساز مهابادی به جشنواره کینُلوب KINOLUB لهستان راه یافت

فیلم "همسایه های رودخانه" اثر فیلمساز مهابادی به جشنواره کینُلوب KINOLUB لهستان راه یافت
فیلم "همسایه های رودخانه" اثر فیلمساز مهابادی به جشنواره کینُلوب KINOLUB لهستان راه یافت

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد فیلم مستند همسایه های رودخانه ساخته‌ی کیوان فهیمی به جشنواره کینُلوب KINOLUBلهستان راه یافت.

این فیلم مستند دربارۀ زندگی، کار و تحصیل کودکان روستای گرژال سردشت است.

 امسال 51 فیلم در بخش رقابتی جشنواره حاضر خواهند بود. جشنواره فیلم کینولوب از 1 تا 19 ژوئن ( 11 تا 29 خرداد) سال جاری برگزار خواهد شد. مستند همسایه های رودخانه به کارگردانی کیوان فهیمی در این دوره از جشنواره حضور خواهد داشت و با فیلمهایی از سوئد، روسیه، فرانسه، ترکیه، دانمارک، هند، ایتالیا و ... رقابت خواهد کرد.

 

جشنواره فیلم کینُلوب لهستان سال 2015 در لهستان پایه گذاری شد. تمرکز این جشنواره بر روی فیلم هایی با موضوع های مرتبط با کودکان و نوجوانان و همچنین فیلمهایی برای مخاطبان 4 تا 18 سال از سراسر جهان است، در انتخاب فیلمها علاوه بر غنای کیفیت هنری، انتقال پیام مورد توجه قرار می گیرد.

فیلمهای برگزیده طی 20 روز در شهرها و روستاهای مختلف به نمایش در می آیند و بیش از 11 هزار نفر به تماشای فیلم ها می نشینند. بخش مسابقه و اصلی این جشنواره بین 40 تا 60 فیلم برگزار می شود و دو گروه داوران حرفه ای و کودک فیلمهای برگزیده را انتخاب می کنند. در کنار بخش رقابتی و نمایش فیلمهای برگزیده توجه به امر آموزش فیلمسازی از سوی برگزارکنندکان مورد توجه قرار می گیرد و از همین رو مسترکلاس ها و ورکشاپ های متعددی برگزار می شود.

 عواملی که در تولید این فیلم حضور داشته اند عبارتند از:

تصویربردار: عبدالقادرطاهازاده، صدابردار: فردین ملاسلیمی، صداگذار: انسیه ملکی، اصلاح رنگ و نور: محسن خیرآبادی، تدوین: کیوان فهیمی، پژوهش: عبدالقادر طاها زاده، کیوان فهیمی، علیرضا قاسمی، دستیار تصویر: رامین اسلام خواه، طراح پوستر: سمیرا مرزبان، تهیه کنندگان: هژار نورانی، سمیرا مرزبان، مجری طرح: آرتین فیلم آفتاب، شارو فیلم

# نظر : 0