برگزاری آمایش سرزمینی جنوب آذربایجان‌غربی به میزبانی مهاباد

برگزاری آمایش سرزمینی جنوب آذربایجان‌غربی به میزبانی مهاباد
امام جمعه مهاباد با اشاره به وجود قومیت‌های مختلف در آذربایجان‌غربی گفت: برای رسیدن به توسعه و پیشرفت در استان ضروری است تا همبستگی و وحدت را جایگزین برخی تعصب‌های قومی کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، ماموستا عبدالسلام امامی در آمایش سرزمینی جنوب آذربایجان‌غربی که به میزبانی مهاباد و با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌غربی و فرمانداران شهرهای جنوب استان برگزار شد، افزود: چنگ‌زدن به ریسمان الهی و دوری از چنددستگی دستور صریح قرآن کریم است و شیطان و دشمنان همواره به دنبال از بین بردن این اتحاد و وفاق دینی است

وی ادامه داد: ظرفیت دینی و قومی موجود در آذربایجان‌غربی باید به عنوان یک فرصت تلقی شود تا زمینه معرفی استعدادهای همدیگر فراهم شده و دروازه‌های توسعه به روی استان گشایش یابد.

وی با اشاره به اینکه ارزش هر انسان به میزان تقوای او بستگی دارد، اضافه کرد: با تقواترین انسان‌ها کسانی هستند که حق و حقوق همنوع خود را به طور کامل رعایت کرده و با صلح آرامش با هم زندگی کنند.

فرماندار مهاباد هم در این جلسه بیان کرد: آذربایجان‌غربی به لحاظ دارا بودن قومیت‌های مختلف از ظرفیت بالایی در برخی از حوزه‌های اقتصادی برخوردار بوده و سالیان سال است که در این دیار اقوام مختلف به صورت مسالمت‌آمیز در کنار هم زندگی کرده‌اند.

ایرج شجاعی با بیان اینکه تنوع فرهنگی در منطقه ما موجی از شادابی را هم به همراه داشته است، عنوان کرد: سابقه نشان داده است با تقویت کردن تفاهم‌های بین مذاهب و اقوام امنیت پایداری در این خطه به وجود خواهد آمد.

وی اظهار داشت: اولویت برنامه‌های راهبردی و تدوین سند توسعه استان هم باید براساس گسترش و روابط و آداب و رسوم مردم منطقه تنظیم شود تا بهترین خروجی را داشته باشد.

فرماندار مهاباد با اشاره به طرح آمایش سرزمینی آذربایجان‌غربی گفت: برای معرفی استعدادها و نقاط قوت شهرستان با نخبگان و صاحبان اندیشه جلسه مشورتی تشکیل خواهد شد و برنامه‌های اصلی مهاباد براساس ظرفیت‌های این شهرستان جهت اعمال در این سند به طور مکتوب ارایه می‌شود.

در این جلسه علاوه بر ارایه بخش‌هایی از اهداف در نظر گرفته شده برای اجرا در قالب طرح آمایش آذربایجان غربی، از نظرات اندیشمندان، صاحب‌نظران، مدیران و کارشناسان نیز استفاده شد.

طرح آمایش سرزمین از جمله اسناد بالادستی است که در راستای شناسایی ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و نیازهای هر منطقه برای توسعه و شکوفایی تدوین می‌شود و نقشه راه توسعه به شمار می‌رود.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.