عملیات احداث ۲ طرح عمرانی در مهاباد با سرمایه‌گذاری سه هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال با حضور معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری آغاز شد

عملیات احداث ۲ طرح عمرانی در مهاباد با سرمایه‌گذاری سه هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال با حضور معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری آغاز شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، عملیات احداث این ۲ پروژه که شامل مجتمع آبرسانی به ۱۴۱ روستای مهاباد و مجتمع خدمات، رفاهی و گردشگری «سه‌راهی برهان» مربوط به بخش خصوصی است با حضور «حسین‌علی امیری» آغاز شد.

در این مراسم «محمدمهدی شهریاری» استاندار آذربایجان‌غربی و «جلال محمودزاده» نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

مدیرکل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی در آیین کلنگ زنی مجتمع خدمات، رفاهی و گردشگری گفت: برای احداث این مجتمع ۴۲۰ میلیارد ریال اعتبار توسط بخش خصوصی پیش‌بینی شده که بهره‌برداری از آن می‌تواند نقش مهمی در توسعه صنعت گردشگری در این شهرستان داشته باشد.

ارسلان شکری ادامه داد: با افتتاح این طرح برای ۸۰۰ نفر فرصت اشتغال‌زایی فراهم خواهد شد.

وی اظهار داشت: این طرح در زمینی به مساحت ۲۶ هزار مترمربع شامل امکانات رفاهی و جاده‌ای از جمله جایگاه سوخت ۲ منظوره، پایگاه اورژانس، تعمیرگاه، کارواش، هتل غذاخوری، اقامتگاه بوم‌گردی و نمایشگاه صنایع دستی است.

همچنین مجتمع آبرسانی ۱۴۱ روستایی بخش مرکزی و خلیفان مهاباد نیز کلنگ‌زنی شد.

مدیرکل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان‌غربی در این مراسم گفت: این مجتمع یکی از مهمترین پروژه‌های حوزه آبرسانی روستایی در آذربایجان‌غربی است که برای آن سه هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

علیرضا رضوی اضافه کرد: آب مورد نیاز این مجتمع آبرسانی از سد مهاباد تامین شده و با بهره‌برداری از آن ۴۴ هزار و ۵۵۴ نفر در قالب ۱۱ هزار و ۴۸۴ خانوار از جمعیت روستایی این شهرستان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

# نظر : 0