فرماندار: مبادی ورودی و خروجی مهاباد با حساسیت بیشتری کنترل شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امیر قادری روز شنبه در جلسه مبارزه به مواد مخدر مهاباد افزود: گلوگاه های ورودی و خروجی شهرستان با توجه به موقعیت جغرافیایی و همجواری با مرز نیاز است کنترل جدی تر اعمال شود.

وی ادامه داد: همچنین کنترل و نظارت ویژه بر این محورها نیازمند تجهیزات و امکانات مناسب است که باید در اختیار نیروهای انتظامی و امنیتی قرار  گیرد.

فرماندار ویژه مهاباد اضافه کرد: نصب دوربین های مدار بسته در سطح پارک ها و معابر برای نظارت بیشتر جهت مقابله با حمل و توزیع انواع مواد مخدر نیز با همکاری شهرداری در دستور کار قرار گیرد.

مقام عالی شهرستان بر همکاری دستگاه های اجرایی نیز تاکید کرد و گفت: نحوه فعالیت قلیان سراهای مناطق روستایی این شهرستان که هیچ گونه مجوزی ندارند، جهت سالم سازی جامعه باید در دستور کار واحدهای اجرایی قرار گیرد.

جانشین رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر مهاباد هم در این جلسه از افزایش 14 درصدی دستگیری فروشندگان مواد مخدر خبرداد و افزود: ازابتدای امسال 65 نفر فروشنده مواد دستگیر و 85 نفر معتاد متجاهر هم دستگیر و تحویل مراکز کمپ ترک اعتیاد شدند.

سروان خداد بنیادی اضافه کرد: امسال 12 درصد کشفیات مواد مخدر در سطح شهرستان افزایش یافته نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.  

مهاباد با 250 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد و دارای 2 کمپ ماده 15 ترک اعتیاد و یک مرکز ان.آی.سی (گرمخانه) است.