تدابیرستاد تنظیم بازارمهاباد برای تأمین کالاهای اساسی مردم

تدابیرستاد تنظیم بازارمهاباد برای تأمین کالاهای اساسی مردم
در نشست ستاد تنظیم بازارمهاباد برکنترل قیمت ها، مبارزه با قاچاق، احتکار و کم فروشی تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، معاون برنامه ریزی فرماندارمهاباد گفت: نظارت مستمر بر توزیع کالاهای اساسی و تامین کالاهای مورد نیازتوسط نمایندگان اتحادیه های صنفی، بنکداران و مسئولان تعزیراتی و قضایی برای تسریع روند رسیدگی به تخلف های صنفی از مهمترین دستورات جلسه امروز ستاد تنظیم بازار مهاباد بود.

صنعتی افزود: ثبت نام درسامانه انبارها با هدف شفافیت سازی در نظام توزیع و جلوگیری از احتکارکالاها هم از دیگرموضوعات مهم مطرح شده در این جلسه بود.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت مهاباد هم ضمن تاکید بر لزوم ثبت نام اصناف و فعالان اقتصادی در سامانه جامع انبارها افزود: همه فعالان اقتصادی و بنکداران باید در این سامانه ثبت نام و اطلاعات خود را ثبت کنند در غیر اینصورت مشمول جریمه خواهند شد.

قادری اضافه کرد: شهرستان مهاباد پارسال از نظر تعداد بازرسی ها بین 17 شهرستان استان رتبه نخست را به خود اختصاص داد.

رئیس اتاق اصناف مهاباد هم با بیان اینکه در طرح تشدید نظارت بر بازار از تیرماه پارسال تاکنون 19 هزار بازرسی انجام شده گفت: در این زمینه یکهزارو 431پرونده تخلفی هم به مراکز قضایی ارجاع شده است.

لاجانی در ادامه افزود: دردو ماه اخیر هم دو هزارو532 مورد بازرسی انجام و 186پرونده تخلف هم تشکیل و ارجاع داده شده است.

درپایان این نشست ازفعالان اقتصادی، بنکداران و مباشرانی که به تامین کالاهای اساسی مردم  و توزیع عادلانه ی آن در شهرستان کمک کرده اند تجلیل شد.

# نظر : 0