برگزاری اردوی راهیان نور دانش آموزی به صورت مجازی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح امروز مورخه 1399/12/05 اردوی راهیان نور دانش آموزی شهرستان مهاباد امسال با توجه به وضعیت شیوع کرونا به صورت مجازی در سالن کانون فجر برگزار شد.

فرماندار مهاباد هم در مراسم افتتاح اردوهای مجازی راهیان نور گفت: آنچه  در نبرد 8 ساله دفاع مقدس باعث  پیروزی ایران اسلامی شد، رهبریت و مردمی بودن  نظام بود.

خدرلو ادامه داد: همین خصوصیات باعث شد که یک ایثار و اتحاد بزرگ در کشور ایجاد شود و در برابر 40 کشور حامی دشمن بعثی مقابله داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در آذربایجان‌غربی 3هزار شهید اهل تسنن داریم و در کل کشور 11 هزار  شهید اهل تسنن داریم.
 
خدرلو با بیان اینکه باید تلاش کنیم که فرهنگ ایثار و شهادت را به جوانان انتقال دهیم، گفت: نباید هرگز شهدا و ایثاگران را به یک گروه  خاص نسبت دهیم اگر  این  تفکر را داشته باشیم به طور حتم  در حق  شهدا  و جانبازان و ایثارگران  احجاف  کرده ایم.
 
فرماندار مهاباد تصریح کرد: دشمن هرگز  دست بردار نیست و سناریوهای جدیدی را برای به زانو درآوردن این نظام به اجرا در می آورد. در حال حاضر جنگ اقتصادی یکی دیگر از سناریوهای دشمنان است.

مدیر آموزش و پرورش مهاباد در مراسم افتتاح اردوهای مجازی دانش آموزی راهیان نور گفت: سهمیه امسال  شهرستان مهاباد در اعزام به مناطق راهیان نور 3300  نفر از بین دانش آموزان پایه های نهم و یازدهم  است.

شاوله افزود: یاد شهدا همیشه باید زنده  نگاه داشته شود و این  روحیه جهادی در مقابله با دشمنان و دفاع از کشور باید همچنان نسل به نسل حفظ شود.
 
وی تاکید کرد: بازخوانی و تحلیل حوادث گذشته و جانفشانی غیور مردان و زنان باید در این مراسم  ها به نسل کنونی نشان داده شود.

به گفته شاوله شهرستان مهاباد 69 شهید دانش آموز و 13 شهید فرهنگی را  تقدیم انقلاب کرده است.