برگزاری دوره آموزشی آشنایی با وظایف شوراهای اسلامی روستاها در مهاباد

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با وظایف شوراهای اسلامی روستاها در مهاباد
برگزاری دوره آموزشی آشنایی با وظایف شوراهای اسلامی روستاها در مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، دوره آموزشی آشنایی با وظایف اعضای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان مهاباد روز یک شنبه 2 بهمن 1397 در تالار وحدت شهرداری این شهر برگزار گردید.

ایرج شجاعی معاون استاندار وفرماندار مهاباد در این مراسم اظهار کرد: آشنایی اعضای شورای روستاها با وظایف و قوانین تأثیر مستقیمی بر عملکرد آنها دارد.

وی افزود: شوراهای اسلامی روستاها نقش اصلی در جذب سرمایهگذاری را برعهده دارند و جذب سرمایه‌گذاران به چالشی برای پیشرفت  روستاها تبدیل شده است.

شجاعی تصریح کرد: امسال 26 میلیارد تومان تسهیلات به طرحهای اشتغالزایی روستایی پرداخت شده و رتبه اول تسهیلات روستایی استان به شهر مهاباد اختصاص یافته است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی نیز در ادامه اظهار کرد: مدیریت روستاها در کشور 4 شیوه را تجربه کرده و شیوه جدید کاملترین شیوه برای تسهیل امور و مدیریت مشارکتی است.

عارف خدرلو افزود: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی، تقویت شوراها در روستاها و افزایش عملکرد آنها در حوزههای مختلف است.

خدرلو در ادامه اظهار کرد: 1 میلیارد و 500 هزار دلار اعتبار از صندوق توسعه ملی برای تسهیلات اشتغالزایی روستایی در کشور برداشته شده و مبلغ 270 میلیارد تومان اعتبار نیز برای تسهیلات روستایی به استان آذربایجان غربی اختصاص یافته است.

وی افزود: شفافیت در عملکرد و مشارکت مردم در مدیریت از فاکتورهای مدیریت کارا در روستاها است.

در ادامه رییس پلیس فتای شهرستان مهاباد نیز اظهار کرد: آسیبهای اجتماعی ناشی فضای مجازی به روستاهای شهرستان نیز رسیده و در این خصوص لازم است شوراهای اسلامی روستاها با مشارکت جمعی مردم و امامان جماعت از آسیبهای اجتماعی ناشی از استفاده نادرست از فضای مجازی بکاهند.

سروان آقاییان افزود: در سالجاری تعدادی از افرادی که در فضای مجازی اقدام به تمسخر افراد داخل روستا میکردند دستگیر و برای آنها پرونده تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع و فراگیر شدن استفاده از شبکههای مجازی لازم است استفاده صحیح و منطقی از آن فرهنگ سازی شود.

در پایان این مراسم  احکام بازنشستگی صندوق بیمه کشاورزان به تعدادی از روستائیان اعطا شد.