لزوم استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک به جای مراجعه حضوری به بانکها

لزوم استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک به جای مراجعه حضوری به بانکها
از این پس اسکناس دربانک ها توزیع نمی شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری  مهاباد؛ پول نقد ناقل خطرناکی برای بیماری کویید 19 یا کروناست، به همین منظورکاربرد آن از معاملات و خرید و فروشهای روزانه حذف می شود و مردم به جای مراجعه حضوری به بانکها، از خدمات بانکداری الکترونیک استفاده کنند.

بانکها ازمراکز عمومی و پرخطر برای انتقال ویروسها هستند و در روزهای جنگ با کرونا که برکاهش و حذف رفت و آمدهای غیرضروری تأکید می شود باز هم بانکها شلوغ هستند به همین دلیل استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک بهترین جایگزین مراجعه حضوری است.

اپلیکیشن ها و برنامه های اینترنتی زیادی برای انجام کارهای بانکی وجود دارد.

بانک ها طبق بخشنامه ابلاغی پول نقد از مشتریان دریافت نمی کنند و دستگاههای خود پرداز هم از این به بعد قادر به دادن پول نقد به مردم نیستند و فقط فعالیت هایی مانند انتقال وجه و سایر خدمات را میتوان از طریق آنها انجام داد.

اما از آنجا که اسکناس اصلی‌ترین راه انتقال ویروس کروناست این نکات باید رعایت شود، هنگام استفاده از دستگاه خودپرداز و یا دستگاه نوبت‌دهی از دستکش یا دستمال استفاده کنید.

هنگام شمارش پول از پد مرطوب و یا خیس کردن انگشت خودداری کنید. کارت بانکی و موبایل خود را در اختیار دیگران قرار ندهید و برای تکمیل فرم‌ های بانکی از خودکار شخصی خود استفاده کنید. در مراکز پرتردد، فاصله خود را با دیگران حداقل به میزان یک متر رعایت و از ماسک استفاده کنید. زمانی که به اسکناس دست زدید، دست خود را به صورت، چشم، بینی و دهان نزنید.