کمیسیون مبارزه با مواد مخدر شهرستان مهاباد تشکیل جلسه داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ سلیمان پاکزاد روز چهارشنبه در جلسه مبارزه با مواد مخدر که در سالن جلسات فرمانداری مهاباد تشکیل شد گفت : نبود اعتبارات کافی برای کمپ های ترک اعتیاد که تنها مختص این شهرستان هم نیست، موجب شده کمپ های ترک اعتیاد قبل از اتمام فرآیند پاکسازی فرد معتاد دوباره در سطح جامعه رها کنند.

وی با بیان اینکه هم اکنون هزینه ماهانه نگهداری یک معتاد در کمپ 15 میلیون ریال است، ادامه داد: شهرداری مهاباد باید موظف شود از محل بودجه فرهنگی هر ساله مبلغی را برای کمک به این موضوع در نظر بگیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد با اشاره به این مواد مخدر ریشه در تمام بزهکاری و آسیب های اجتماعی دارد، اظهار داشت: مدیران آموزش و پرورش از ظرفیت شبکه های شاد که در اختیار دانش آموزان و والدین است، برای فرهنگ سازی و آشنایی با عوارض و عواقبت مواد مخدر در سطح جامعه با ارایه و تولید محتوا استفاده کنند.

پاکزاد با اشاره به اینکه مرکز دی آی سی مهاباد نیاز به یک پزشک معالج دارد، اضافه کرد: متاسفانه به علت نبود پزشک و همزمان درگیر شدن کادر درمانی به طرح ملی واکسیناسیون در نظر داریم از ظرفیت ارگان های نظامی از جمله ارتش برای تامین پزشک معالج در مرکز دی آی سی استفاده کنیم.

جانشین فرمانده انتظامی مهاباد هم در این جلسه گفت: طی سه ماهه نخست امسال کشفیات انواع مواد مخدر در این شهرستان با 50 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به حدود 100 کیلوگرم رسید. 

سرهنگ سردار علیزاده اضافه کرد: از این مقدار 49 کیلوگرم تریاک، 43 کیلوگرم شیشه، 18 گرم حشیش 115 گرم هیروئین و بیش از پنج کیلوگرم نیز سایر مواد مخدر در سطح شهرستان کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه مقابله با مواد مخدر نیاز به عزم جدی همه جانبه دارد، افزود: تمام دستگاه های دولتی باید در کنار شهروندان نسبت به این پدیده خانمان سوز وارد عمل شده و بخشی از فعالیت سازمانی خود به امر مقابله با مواد مخدر اختصاص دهند.

رییس زندان مهاباد هم در این جلسه با اشاره به اینکه فقر اعتقادی از مهم ترین عامل روبه شدن بزهکاری اجتماعی است، اضافه کرد: 70 درصد زندانیان این شهر با فرایض و انجام واجبات دینی خود نا آشنا بوده و بیگانه هستند.

داریوش بخشی با اشاره به اینکه شغل و منبع درآمد زمینه ارتکاب به جرایم را هموار می کند، بیان کرد: امسال 66 نفر محکوم به جرایم غیرعمد با محکومیت بالای 20 میلیارد ریال از راههای مختلف از جمله کسب رضایت، کمک های مردمی و اعتبارات موجود آزاد و به آغوش خانواده بازگرداندیم.

در ادامه جلسه هر یک از اعضای مبارزه با مواد مخدر به بیان عملکرد نهادهای خود در راستای مواد مخدر و برنامه های پیشنهادی برای سال جاری در این حوزه پرداختند.