آغاز دوره آموزشی فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان درمهاباد

آغاز دوره آموزشی فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان درمهاباد
سی و سومین دوره آموزشی فیلم‌سازی کوتاه‌مدت با پذیرش هنرجویانی از شهرستان‌های جنوب آذربایجان‌غربی در مهاباد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، رییس انجمن سینمای جوانان مهاباد گفت: داوطلبان در این دوره فیلم‌سازی ابتدا برای شرکت در دوره ثبت‌نام و سپس در آزمون ورودی دوره جامع شرکت کردند و با حضور در مرحله مصاحبه، برای شرکت در این دوره انتخاب شدند.

 رحیم بایزیدی با اشاره به اینکه تعداد پذیرفته‌شدگان در این دوره ۲۰ نفراست افزود: کلاس‌های این دوره فیلم‌سازی در سالن مجتمع فرهنگی و هنری این شهرستان واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد برگزار می‌شود و کارگاه‌های این دوره که شامل چهار کارگاه مستند، داستانی، تجربه‌گر و تدوین است، اردیبهشت سال آینده به پایان می‌رسد.

وی افزود: این دوره با هدف شناسایی جوانان مستعد و خلاق در زمینه فیلم‌سازی برگزار و در آن حرفه‌های کارگردانی، فیلمبرداری و فیلمنامه‌نویسی به صورت تئوری و عملی با متدهای روز و با تجهیزات و مشاوره رایگان آموزش داده می‌شود.

رییس انجمن سینمای جوانان مهاباد با اشاره به اینکه این دوره‌ها با حضور اساتید برجسته تدریس می‌شود، بیان کرد: به شرکت‌کنندگان موفق، گواهینامه معتبر از سوی معاونت امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعطا می‌شود.

بایزیدی اضافه کرد: این انجمن سال گذشته ۱۱ کارگاه تخصصی عکس، یک کارگاه آموزش عکاسی، چهار نمایشگاه عکس انفرادی و مشارکتی و ۲ اردوی عکاسی برگزار کرد و هنرجویان این انجمن در ۹ مورد جشنواره‌ها و کارگاه‌های تخصصی در کشور حضور پیدا کردند.