آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : امروز 31 شهریور همزمان با شروع هفته دفاع مقدس  آیین تکریم و تجلیل از پیشکسوتان مقاومت و دفاع مقدس مهاباد ، با سخنرانی ویدئوکنفرانسی رهبر معظم انقلاب در سالن فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرمانده سپاه مهاباد خودباوری و اعتماد به نفس را مهمترین دستاورد دوران دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: رزمندگان اسلام با فداکاری و رشادت خود به خوبی از ارزش‌های اسلامی، آرمان‌ها و اهداف متعالی نظام صیانت کردند.

سرهنگ پاسدار طالب رحیمی روز دوشنبه در آیین تجلیل از رزمندگان پیشکسوت دوران دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس برای صیانت و حفاظت از نظام و خاک و مرز و بوم ایران اسلامی بود که رزمندگان اسلام با تعصب، غیرت و شجاعت خود توانستند با تمام توان از این مرز دفاع کنند.

وی اضافه کرد: جعبه سیاه هشت سال دفاع مقدس و ارزش و دستاوردهای آن باید برای همه بازگشایی و رمز پیروزی در این دوران تبیین شود.

فرمانده سپاه مهاباد افزود: قدرت دفاعی و امنیتی ما بر همگان روشن شده و اکنون هیچ ابر قدرتی در جهان فکر حمله به میهن اسلامی ما را در اذهان خود مرور نمی کند که این مهم از برکات دفاع مقدس و ایستادگی در برابر استکبار جهانی است.

وی با بیان اینکه صنعت دفاعی به یک بلوغ واقعی رسیده، اظهار داشت: حساسیتی که دشمن نسبت به قدرت موشکی ما دارد به دلیل آن است که این قدرت را از دست ما خارج کند تا توان پاسخگویی به او را نداشته باشیم.

سرهنگ رحیمی بیان کرد: هشت سال دفاع مقدس که نمایش ایمان، غیرت، شجاعت و دلاورمردی رزمندگان اسلام در برابر جبهه کفر بود را باید عقبه امنیت، عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهان دانست.

در این مراسم از پیشکسوتان جهاد و شهادت دفاع مقدس مهاباد شامل نیروهای ارتش، سپاه، بسیج، حفاظت و اطلاعات این شهرستان همزمان با آغاز گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس با ارتباط زنده تصویری با رهبر معظم انقلاب تجلیل شد.

قبل از شروع این مراسم حاضران به سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی گوش فرا دادند.