اولین دستگاه چاپ ۵ رنگی آذربایجان‌غربی در مهاباد راه‌اندازی شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ امروز مورخه 1399/11/20 افتتاح اولین دستگاه چاپ 5 رنگی آذربایجان‌غربی در مهاباد با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد ، امام جمعه ، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شهردار مهاباد، ریاست تبلیغات اسلامی  و جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد.

 خدرلو فرماندار شهرستان مهاباد هم در سخنانی صنعت چاپ را یکی از زیرساخت‌های مهم فرهنگ و هنر دانست و افزود: این چاپخانه با ظرفیت و قابلیت‌های که دارد می‌تواند کارهای چاپی استان را از استان‌های همجوار بی‌نیاز کند.
 
عارف خدرلو  ضمن ابراز خرسندی از این اتفاق خوشایند برای استان آذربایجان غربی اعلام کرد: وجود صنعت چاپ در دنیا منشا بسیاری از تحولات اجتماعی به واسطه انتقال دانش و تجارب و بالا رفتن سرعت اطلاع رسانی بوده و تکنولوژی و فن آوری جدید به کمک صنعت چاپ آمده و انجام بسیاری از امور به وسیله چاپ در مدت زمان کوتاه نشان از تحول و پیشرفت صنعت چاپ است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد در حاشیه افتتاح این طرح اظهار داشت: اولین دستگاه چاپ پنج رنگی در چاپخانه "کیان" مهاباد با سرمایه گذاری بیش از 50 میلیارد ریال و بدون دریافت تسهیلات دولتی توسط بخش خصوصی راه اندازی شده است.

سیامند جوانبخت با بیان اینکه این دستگاه چاپ در شمال غرب کشور نیز کم نظیر است، اضافه کرد: با راه اندازی این دستگاه برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم فرصت اشتغالزایی فراهم شده است و نقش مهمی در ارتقای صنعت چاپ شهرستان و استان خواهد داشت.

وی ادامه داد: این چاپخانه از سال 1367 در این شهرستان دایر شده و به دستگاه های لیتوگرافی، مسطح، سلفون کش و لیترپرس مجهز است.

جوانبخت اضافه کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده است تا فعالان عرصه چاپ را برای دریافت تسهیلات کم بهره به بانک های عامل معرفی کند.