نشست صمیمی فرماندار ویژه مهاباد با تشکل های مردمی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امیر قادری روز پنجشنبه در دیدار با سمن ها افزود: شهرستان مهاباد دارای شخصیت های بزرگ در زمینه های گوناگون بوده که مشارکت و تعامل با آنها زمینه رفع دغدغه های مردم را فراهم خواهد کرد.

وی با بیان اینکه سبقه تاریخی مهاباد گواه بر وجود انسان های بزرگ در این شهرستان است، اضافه کرد: مشارکت پر شور مردم و خیران درموضوع های مختلف از جمله شیوع بیماری کرونا در سطح کشور بی نظیر و قابل ستایش بوده و همین امر در مدیریت صحیح این بحران بسیار تاثیر گذار بود.

مقام عالی شهرستان بیان کرد: خیران بسیار بزرگوار و نیک اندیشی در مهاباد به فرمانداری مراجعه کرده که به صورت پنهان مبالغ قابل تاملی را برای کمک به هم نوعان خود در نظر می گیرند.

قادری در ادامه این نشست در پاسخ به مسایل مطرح شده از طرف نمایندگان سمن ها گفت: برخورد با دستفروشان و جمع آوری آنها بدون ایجاد فرصت اشتغالزایی منطقی نیست اما مدیریت و ساماندهی آنها برای نظم دهی به فعالیت این قشر در دستور کار قرار دارد.

وی همچنین از اصحاب رسانه شهرستان خواست ضمن حفظ آبروی مدیران و مسوولان نقدهای منصفانه خودا را منتقل و به مسایل اجتماعی و آسیب های سطح شهرستان ورود پیدا کنند.

فرماندار ویژه مهاباد با اشاره به معضل ترافیک نیز گفت: احداث پیاده راه و سنگ فرش در راستای کاهش ترافیک و دسترسی راحت شهروندان به هسته مرکزی شهر از میدان منگوران آغاز شده و برنامه داریم باتوجه به استقبال شهروندان این طرح را در خیابان جمهوری اسلامی نیز پیاده کنیم.

وی همچنین از ابلاغ قانون اجاره بها خبر داد و افزود: طبق این ابلاغیه که جنبه قانونی دارد امکان ورود و جلوگیری از افزایش بی رویه اجاره مسکن در سطح شهرستان برای ما فراهم شده و از طریق اداره صنعت، معدن و تجارت پیگیری این موضوع خواهیم بود.

وی تشکیل خانه محله و خانه تشکل ها را ضروری دانست و گفت: برخورد با پدیده های اجتماعی و فرهنگ های غلط که هنجارشکن بوده نیز در دستور کار قرار دارد و در این رابطه نیز نقش رسانه بویژه صداوسیما در ترویج فرهنگ غنی و آداب و رسوم محلی تعیین کننده است.

فرماندار ویژه مهاباد در خصوص وضعیت راه های ارتباطی هم گفت: در سفر ریاست جمهوری بیش از هفت هزار میلیارد تومان برای بهبود راه های ارتباطی آذربایجان غربی اختصاص یافته که هزار و 200 میلیارد تومان آن به جنوب استان اختصاص دارد.

قادری هزینه پروژه های راهداری را بسیار زیاد دانست و گفت: برای هر کیلومتر آسفالت با استانداردهای لازم بیش از 15 میلیارد تومان برآورد شده و باتوجه به محدودیت منابع مالی دولت باید براساس اولیت اعتبارات را هزینه کنیم.

وی در پایان با تاکید بر برگزاری متوالی نشست با انجمن های مردمی مهاباد بیان کرد: خدمت رسانی به مردم و رفع مشکلات آنان وظیفه اصلی مسوولان بوده و ما هم تمام تلاش خود را برای بهبود و رضایت شهروندان بکار خواهیم گرفت.