قدردانی فرماندار مهاباد از دستگاه های امدادرسان

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح امروز فرماندار مهاباد در دیداری با فرمانده نیروی انتظامی و شهردار مهاباد از عملکرد این دو دستگاه امدادی در شب آتش سوزی بازارچه قدیم اصغری قدردانی کرد.
عارف خدرلو فرماندار مهاباد گفت: تمام دستگاه های اجرایی این شهرستان از همان ساعت های اولیه آتش سوزی در محل حادثه حضور داشتند و با همکاری و  تعامل تلاش کردند تا آتش به موقع اطفا شود.
او افزود: تعامل دستگاه های خدمات رسان و مدیریت صحیح بحران موجب شد تا آتش در اسرع وقت خاموش و از سرایت آن به بخش های دیگر بازارچه جلوگیری شود.
فرماندار مهاباد  با اشاره به اینکه امداد رسانی به خسارت دیدگان این حادثه همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های اولیه میزان خسارات وارده به بازارچه اصغری این شهرستان 23 میلیارد تومان برآورد شده است.
خدرلو با اشاره به اینکه انجام عملیاتی، چون امداد رسانی، آواربرداری و بازسازی در هر حادثه‌ای از وظایف دولت است، اضافه کرد: ارایه تسهیلات ویژه، پیگیری از محل بیمه کوثر و شرکت توزیع برق و همچنین کمک‌های مردمی می‌تواند بخش زیادی از ضرر مالی کسبه را جبران کند.
او همچنین از راه اندازی پویش مردمی "حمایت از بازسازی بازارچه قدیم مهاباد" برای کمک‌ مالی به خسارت دیدگان آتش‌سوزی بازارچه اصغری خبر داد.
فرماندار مهاباد  اضافه کرد: دو شماره حساب 6037997950171505 بانکی ملی و  6104337427251531  بانک ملت برای جمع آوری کمک های مردمی تحت عنوان پویش مردمی حمایت از بازسازی بازارچه قدیم مهاباد در نظر گرفته شده است.