توزیع 20 هزار ماسک رایگان در مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد گفت: با همت داروسازان این شهرستان تعداد 20 هزار ماسک خریداری شده است که بصورت رایگان در بین مردم توزیع خواهد شد.

محمد جهین ، با بیان اینکه زمان و نحوه توزیع با در نظرگرفتن جلوگیری از اجتماع مردم در یک نقطه اعلام خواهد شد افزود : دو واحد تولیدی شهرستان در حال تولید ماسک هستند و پیش بینی می‌کنیم مشکلی برای تأمین ماسک در شهرستان وجود نخواهد داشت.

وی اضافه کرد : در راستای هماهنگی‌ های ستاد پیشگیری از کرونا برای دو واحد تولیدی در شهرک صنعتی این شهرستان مجوز تولید محلول ضدعفونی کننده از طریق معاونت سازمان غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان صادر شده است.

وی افزود : محموله‌های مواد اولیه برای این دو کارخانه تخلیه شده و از دیروز اقدام به تولید کرده‌اند که با هماهنگی شبکه بهداشت و ستاد مقابله با کرونا توزیع خواهد شد.

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان مهاباد همچنین گفت : یک واحد غیرمجاز تولید مواد ضد عفونی کننده در این شهرستان به دلیل تولید موادی ناشناخته پلمب شد.

وی اضافه کرد : این واحد تولیدی مجوز تأسیس دارد اما مربوط به تولید مواد ضد عفونی کننده نبوده و علاوه بر آن مواد اولیه از جمله الکل را خارج از شبکه تهیه و توزیع کرده بود که نمونه‌های این محصول در سطح شهرستان جمع‌آوری و برای بررسی بیشتر به آزمایشگاه ارسال شده است.

حسن زاده ، مدیر شرکت شه روین مهاباد هم گفت : با همکاری نیروی انتظامی اکیپهای را در ورودی شهر بویژه سه راهی دارلک در مسیر مهاباد به ارومیه و سه راهی برهان در محور مهاباد به میاندوآب مستقر می کنیم و خودروهایی را که وارد مهاباد می شوند محلول پاشی کرده و تب سنجی هم برای افراد انجام می گیرد  و این فعالیتها تا زمانیکه کرونا از بین برود ادامه خواهد داشت.