کشف 20 تُن آرد قاچاق در مهاباد

کشف 20 تُن آرد قاچاق در مهاباد
در بازرسی‌های انجام شده از انبارها، 20 تُن آرد قاچاق از چهار مرکز نگهداری در این شهرستان کشف و ضبط شده است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : محمد جهین رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد گفت: با همکاری بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، اطلاعات سپاه، بازرسان اتاق اصناف و اماکن عمومی نیروی انتظامی در طرح تشدید بازدید از انبارهای سطح این شهرستان، این میزان آرد قاچاق از چهار انبار کشف و ضبط شد.

وی ارزش این میزان آرد قاچاق کشف شده را بیش از 60 میلیون ریال اعلام کرد و اظهار داشت: این چهار انبار پس از شناسایی پلمب شد که پرونده آن با بررسی‌های لازم به تعزیزات حکومتی ارجاع خواهد شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد با بیان اینکه متصدیان انبارهای سطح شهر موظف به ثبت نام در سامانه انبارها هستند، اضافه کرد: اگر واحدها نسبت به ثبت موجودی انبارهای خود اقدام نکنند، کالای آنان مشمول کالای قاچاق خواهد بود و در صورت ثبت انبار در سامانه، اگر رسید و حواله کالا ثبت نشود، کالای آنان احتکار محسوب و برابر قانون با آن برخورد می‌شود.

وی گفت: شهروندان می‌توانند درصورت مشاهده هرگونه تخلف و اطلاع از وجود انبار کالاهای احتکار شده با شماره تلفن 124و یا 42449974 تماس گرفته و موارد را گزارش کنند.

احتکار اقلام مورد نیاز مردم توسط عده‌ای سودجو از جمله مشکلات این روزهای کشور به شمار می‌رود و رصد اقلام موجود در انبار می‌تواند از این مشکل جلوگیری کند.

# نظر : 0