ستاد مقابله با کرونا شهرستان مهاباد تشکیل جلسه داد


 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ عارف خدرلو سرپرست فرمانداری ویژه مهاباد گفت: هدف از صدور برگه تردد‌ حذف ترددهای غیرضروری است و برای کاهش صدور برگه‌های تردد باید نمایندگان دستگاه‌های اجرایی شهرستان در محل صدور برگه حضور داشته باشند و تمام درخواست برگه‌های تردد بعد از تأیید توسط نمایندگان صادر شود.

وی ضمن درخواست از مردم برای برگزار نکردن مراسم شب یلدا افزود: مهم‌ترین چالش ما در وضعیت فعلی شب یلدا و تجمع نکردن مردم است بنابراین همه باید مواظب باشیم تا در شب یلدا به بزرگان خودمان کرونا هدیه ندهیم.

سرپرست فرمانداری ویژه مهاباد ادامه داد: باتوجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، محدودیت تردد از ساعت 21 شب تا 4 بامداد در شهرهای نارنجی نیز اجرایی می‌شود و در مهاباد هم تردد در این ساعات شامل جریمه بوده که توسط راهنمایی و رانندگی و دوربین‌های شهری اعمال می‌شود.

وی ضمن اعلام تعطیلی بازار در روزهای 29 و 30 آذر ماه  از ساعت 18، تصریح کرد:  مهاباد همچنان در وضعیت نارنجی است و از شبکه بهداشت و درمان، رسانه‌ها و مردم درخواست دارم که وضعیت را عادی‌ جلوه ندهند و سهل‌انگاری  نکنند؛ چرا که با پیش رو بودن شب یلدا ممکن است عادی‌انگاری ما باعث شود وارد پیک جدیدی شویم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد نیز با تبریک روز پرستار گفت: خوشحالیم که امسال پرستار نمونه از شهر ما انتخاب شد و از این بابت به آقای سید کمال حسینی پرستار نمونه تبریک عرض می‌کنم.

سخنگوى ستاد مقابله با کرونا افزود: با اضافه شدن دستگاه اکسیژن ساز سوم تا حدود زیادی مسئله اکسیژن ما رفع شده و می‌توانیم 180 بیمار بستری را از لحاظ اکسیژن تأمین کنیم اما این نباید باعث غفلت ما نسبت به هشدارهای داده شده درباره پیک چهارم شود

به گفته بهزاد تاکنون 6126 تست مثبت در شهرستان مهاباد ثبت شده است که 2739 نفر ازموارد مثبت را زنان و 3387 نفر را نیز مردان تشکیل می دهند.

بهزاد افزود: تاکنون 294 نفر در مهاباد بر اثر بیماری کرونا فوت کرده‌اند که از این تعداد 10 نفر افرادی هستند که دارای کد ملی مهاباد بوده و در شهرستان‌های دیگر جان باخته‌اند.

نماینده سپاه در ستاد مقابله با کرونا  نیز با اشاره به توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی در مناطق مختلف شهر مهاباد گفت: ما در تیم‌های مراقبتی با کمبود شدید پزشک مواجه هستیم و از طرف دیگر نیاز داریم تا اعتبارات بیشتری واگذار شود و سایر نهادها نیز پای کار بیایند.

امینی رئیس مرکز بهداشت مهاباد نیز از فعالیت 174 نفر در سطح شهر مهاباد در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: شهر را به 85 محله تقسیم کرده‌ایم که با اقدامات انجام شده توانستیم 1930 نفر که دارای بیماری زمینه‌ای هستند را شناسایی کنیم و بیشتر از 1800 واحد صنفی را نیز بازرسی کنیم. پیشنهاد می‌کنیم که بسته های معیشتی و بهداشتی آماده و دپو شده داشته باشیم تا در صورت ضرورت بدون فوت وقت استفاده شود.

سرهنگ ابراهیمی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مهاباد نیز با اشاره به اعمال جریمه در دوران محدودیت‌های کرونایی گفت: اجرای محدودیت‌های کرونایی و اعمال قانون در آستانه شب یلدا نیاز به توان نیرویی بالایی دارد بنابراین نیاز داریم دستگاه‌های دیگر نیز در این زمینه ما را همراهی کنند.