پلمب 9 واحد صنفی درمهاباد

پلمب 9 واحد صنفی درمهاباد
با هدف اجرای طرح تشدید ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکنون 9 واحد صنفی در مهاباد پلمب شده است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، کارشناس مسئول بهداشت محیط مهاباد گفت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و براساس دستور العمل ارسالی از ستاد ملی کرونا با واحد‌های صنفی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، برخورد قانونی می‌شود.

رحیمی افزود: تعداد 5 قلیان سرا که به صورت شبانه فعالیت داشتند و 4 قهوه خانه به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی هوشمند، با حضور اداره اصناف پلمب شد.

وی اضافه کرد: با توجه به دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا، مبنی بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن مسقف، تیم ویژه برخورد با فعالیت واحد‌های صنفی متخلف از اولین روز‌ها اجرای دستور العمل اخطاریه‌هایی را به صاحبان واحد‌های صنفی در این شهرستان صادر کرده بود، ولی با بی توجهی برخی از این افراد به این دستور العمل ها، این گروه بازرسی اقدام به پلمب موقتی این مکان‌ها کردند.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت مهاباد در ادامه گفت: در طی اجرای طرح تشدید مبارزه با کرونا ویروس 18 نفر از کارشناسان بهداشت محیط در قالب 9 تیم دو نفره از ساعت 8 صبح لغایت 8 بعد از ظهر با حضور ادارات شبکه بهداشت و درمان، اتاق اصناف و نظارت بر اماکن عمومی، از واحد‌های صنفی بازدید ‌می کنند.

رحیمی افزود: تجمعات بالا در این اماکن، استفاده از قلیان مشترک و همچنین رعایت نکردن بهداشت فردی، احتمال شیوع این ویروس را افزایش داده، بنابراین لازم است که با فعالیت این واحد‌های صنفی برخورد قانونی صورت گیرد.

# نظر : 0