15 تُن آرد خارج از شبکه در مهاباد کشف شد

15 تُن آرد خارج از شبکه در مهاباد کشف شد
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد گفت: امسال تیم‌های بازرسی این سازمان 15 تُن آرد خارج از شبکه توزیع در این شهرستان کشف کرده اند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : محمد جهین رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد گفت: این میزان آرد در قالب 391 کیسه 40 کیلوگرم از متخلفان به ارزش 140 میلیون ریال کشف و ضبط شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و بهداشت محیط حرفه‌ای در گشت‌های مشترک یک‌هزار و 579 مورد بازرسی از واحدهای نانوایی سطح شهر و روستا را انجام داده اند که طی آن 68 پرونده به ارزش 200 میلیون ریال به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد اظهار داشت: پرونده‌های تشکیل شده به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در راستای جلوگیری از شیوع کرونا و کم‌فروشی بوده است.

جهین با اشاره به شایعات روزهای اخیر در خصوص کمبود نان بیان کرد: هیچ کمبودی در تامین نان در سطح این شهرستان وجود ندارد و شهروندان از تجمع در مقابل نانوایی‌ها خودداری کنند.

وی تاکید کرد: هیچ‌گونه افزایش قیمت نانی در سطح شهرستان نیز در دستور کار قرار ندارد و شهروندان از این بابت نگرانی نداشته باشند.

جهین با بیان اینکه در مهاباد 326 واحد نانوایی و خبازی مشغول فعالیت هستند، ادامه داد:  از این تعداد 126 واحد نان لواش ماشینی سهمیه‌دار، 4 واحد نان لواش سنتی سهمیه‌دار، 10 واحد نان لواش ماشینی آزادپز، 9 واحد نان لواش سنتی آزادپز در داخل شهر و 28 واحد نان لواش ماشینی سهمیه‌دار و 35 واحد نان لواش سنتی سهمیه‌دار، 10 واحد نان لواش ماشینی آزادپز و 2 واحد نان لواش سنتی آزادپز نیز در بخش روستایی مشغول به فعالیت هستند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد اظهار داشت: 13 واحد نان سنگکی سهمیه‌دار، 14 واحد نان سنگی آزادپز، چهار واحد نان بربری سنتی سهمیه‌دار، 6 واحد نان بربری ماشینی سهمیه‌دار، 40 واحد نان روغنی سنتی آزادپز، 2 واحد نان روغنی ماشینی آزادپز و همچنین 6 واحد نان فانتزی و 1 واحد نان تافتون سهمیه‌دار در شهر مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد 34 واحد بدون پروانه و 25 واحد آن‌ها مربوط به نان روغنی‌ها است.

وی در پایان خواستار حمایت بانک‌ها از واحدهای نانوایی برای تجهیز به موتور برق برای شرایط بحرانی شد و گفت: 155 واحد نانوایی شهرستان برای تجهیز به موتور برق به وام‌هایی با کارمزد پایین نیاز دارند.

# نظر : 0