مهاباد گردشگرپذیرترین شهر در آذربایجان غربی/ بازدید از تاج مهاباد رکورد زد

مهاباد گردشگرپذیرترین شهر در آذربایجان غربی/ بازدید از تاج مهاباد رکورد زد
مهاباد گردشگرپذیرترین شهر در آذربایجان غربی/ بازدید از تاج مهاباد رکورد زد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، روز سه شنبه 3 اردیبهشت 98 جلسه جمع بندی خدمات سفر به ریاست ایرج شجاعی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در سالن اجلاس فرمانداری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان مهاباد به ارائه گزارشی آماری از عملکرد شهرستان مهاباد در حوزه خدمات سفر پرداخت.

غلامرضا عبده اظهار کرد: از 28 اسفند لغایت 16 فروردین 19 هزار و 257 نفر در هتل‌ها و مراکز اقامتی شهرستان مهاباد اقامت گزیده‌اند و 151 هزار و 976 نفر از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان دیدن کرده‌اند.

وی اضافه کرد: در این مدت 139 بازدید نظارتی از اماکن خدمات رسان صورت گرفته و 19 مورد اخطار گرفته‌اند.

در ادامه مدیر امور آب مهاباد گفت: در تعطیلات امسال بیش از یکصد هزار نفر از 5 سد استان  آذربایجان غربی دیدن کرده‌اند که تاج سد مهاباد به تنهایی بیش از 73 هزار گردشگر را به سوی خود جذب کرده است.

رضا جهینی افزود: با توجه به افزایش بارندگی‌ها 225 میلیون متر مکعب آب بسوی دریاچه ارومیه رهاسازی شده است و هم اکنون کانی برازان دارای 16 میلیون متر مکعب و قوپی بابالی دارای 8 میلیون متر مکعب آب است.

پهلوانی معاون جمعیت هلال احمر شهرستان مهاباد با بیان اینکه امسال دو پایگاه در محور های مهاباد ـ ارومیه و مهاباد ـ  سردشت  به طور 24 ساعته در خدمت مسافرین بودند گفت: خوشبختانه در نوروز امسال با کاهش  70 درصدی حوادثات همراه بودیم و در مقایسه با سال 97 آمار تصادفات و  نیز 70 درصد کاهش پیدا کرده است.

در ادامه برخی از ادارات خدمات رسان به ارائه آمار عملکرد خود پرداختند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در پایان ضمن تشکر از اعضای ستاد و رسانه‌ها اظهار کرد: امسال با توجه به وضعیت ناپادیدار جوی و بارندگی و سیل در بسیاری از استان‌های کشور با کاهش 45 درصدی مسافران نوروزی در مهاباد همراه بودیم.

شجاعی ضمن اشاره به رتبه نخست شهرستان مهاباد در اسکان فرهنگیان آذربایجان غربی گفت: 6 هزار و 897 نفر از ابتدای فعالیت مراکز پذیرش و اسکان میهمانان فرهنگی نوروزی تا پایان روز دوازدهم فروردین ماه در این شهرستان پذیرش شده اند.

در پایان از اعضای کمیته‌های 10گانه خدمات سفر شهرستان مهاباد تجلیل شد.