بازدید رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از روستاهای مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، اکبر نیکزاد رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور روز جمعه در حاشیه بازدید از روستاهای مهاباد اظهار کرد: پرداخت تسهیلات 2 میلیارد ریالی احداث مساکن روستایی در سطح کشور از سرگرفته خواهد شد.

وی افزود: طی بازدید میدانی و دیدار با روستاییان شهرهای این منطقه، وضعیت پرداخت تسهیلات مساکن روستایی یکی از عمده مطالبات روستاییان بود که در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه در ابلاغ پرداخت تسهیلات روستاییان به بانک ها کوتاهی کرده که این موضوع با پیگیری ریاست جمهوری برطرف و پرداخت این تسهیلات از فردا دوباره آغاز خواهد شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور اظهار کرد: خوشبختانه تقاضا برای زمین جهت احداث منازل مسکونی و گسترش روستا در بین روستاییان بیشتر شده و این امر نشانه خوبی برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان و ازدواج جوانان روستایی است.

وی با بیان اینکه الحاق اراضی به محدوده روستایی برای احداث مسکن نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت، اضافه کرد: همچنین احداث 100 منزل مسکونی روستاییان طی تفاهم نامه با بنیاد مستضعفان برای افراد نیازمند در سطح این شهرستان انجام خواهد شد.

نیکزاد همچنین از تجهیزماشین آلات بنیاد مسکن آذربایجان غربی خبرداد و گفت: تامین و تجهیز ماشین آلات بنیاد مسکن آذربایجان غربی در اولیت قرار دارد و طی ماه آینده تحویل استان خواهد شد.

مهاباد دارای بیش از 70 هزار نفر جمعیت روستایی در 2 بخش مرکزی و خلیفان است.