آغاز پویش همگانی "من ماسک میزنم" در مهاباد

آغاز پویش همگانی "من ماسک میزنم" در مهاباد
با هدف پیشگیری هرچه بیشتر از شیوع بیماری ویروسی کرونا اقشار مختلف مردم این شهرستان در پویش "من ماسک میزنم" مشارکت کرده اند تا وضعیت این شهرستان، از حالت قرمز خارج شود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ سرپرست مرکز بهداشت و درمان شهرستان مهاباد گفت: به دنبال افزایش میزان مبتلایان به بیماری کرونا و شرایط بحرانی مقابله با کرونا در این شهرستان، این پویش در راستای آگاه سازی افراد با محوریت ارتقای سطح مشارکت آنان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خانه و محیط اجتماعی و  ضرورت استفاده از ماسک کلید خورده است.

قاسم امینی افزود: این پویش با مشارکت ورزشکاران مدال‌آور ملی مهاباد، تشکلهای مردم نهاد، اداره ورزش و جوانان، هیئت دوچرخه ‌سواری،تاکسیرانی و اعضای ستاد مقابله با کرونای این شهرستان از دیروز شروع شده و تا ترویج کامل استفاده از ماسک ادامه خواهد داشت. 

سرپرست مرکز بهداشت و درمان شهرستان مهاباد گفت: تشکلهای مختلف در قالب پنج اکیپ با حضور در مراکز پرتردد و محل تجمع در سطح این شهر ضمن اقدام به آموزش شهروندان اقدام به توزیع ماسک رایگان بین مردم می‌کنند.

امینی تأکید کرد: از مردم انتظار می‌ رود برای حفظ سلامت خود و اطرافیان به پویش سراسری «من ماسک می زنم» بپیوندند.

وی استفاده از ماسک را نشانه مسئولیت ‌پذیری افراد در جامعه دانست و بیان کرد: استفاده از ماسک تأثیر زیادی بر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا دارد از همین ‌رو اگر افراد جامعه خود را مقید به پوشش ماسک کنند، می‌توان گام مؤثری در مهار این ویروس برداشت.

# نظر : 0