معدن کاران باید به سمت فرآوری مواد معدنی حرکت کنند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امیر قادری زور شنبه در جلسه بررسی مشکلات معادن مهاباد افزود: معدن کاران فعال شهرستان که خواهان سرمایه گذاری در بخش فرآوری محصولات خود هستند مورد حمایت کامل فرمانداری بوده و امورات اداری آنها تسهیل خواهند شد.

وی با بیان اینکه 16 ماده معدنی در مهاباد استخراج خواهد شد، ادامه داد: ظرفیت بسیار بزرگی در بخش معادن شهرستان وجود دارد که با سرمایه گذاری در بخش فرآوری موجب رونق اقتصادی و ایجاد اشتغالزایی در سطح شهرستان خواهد شد.

فرماندار ویژه مهاباد اظهار کرد: از معادن فعال شهرستان انتظار داریم نسبت به اجرای تعهدات اجتماعی و مشارکت در طرح های عمران و آبادی اهتمام داشته باشند تا از همراهی حمایت روستاییان هم برخوردار شوند.

قادری در خصوص کمبود سهمیه سوخت معدن کاران نیز گفت: اداره صنعت و معدن سوخت مورد نیاز معدن کاران را مستند و براساس آمار و ارقام برآورد کند تا مکاتبات لازم برای افزایش سهمیه آنها از شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه انجام گیرد.

وی همچنین بر نظارت نحوه توزیع سوخت و جلوگیری از قاچاق این سرمایه تاکید کرد و گفت: سهمیه سوخت مازاد معادن و کشاورزان باید به سایر معادن فعال واگذار شود.

قادری اضافه کرد: باتوجه به هزینه های سنگین احداث راه های ارتباطی، معدن کاران موظف هستند تناژ دستگاه های حمل مواد معدنی برای جلوگیری از تخریب زیرساخت های راه روستایی کنترل کنند.

در این جلسه فرماندار ویژه مهاباد ضمن شنیدن دغدغه های معدن کاران نسبت به رفع برخی از مشکلات آنها تصمیماتی اتخاذ کرد.