طرح ضربتی برخورد با متکدیان در مهاباد کلید خورد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، سلیمان پاکزاد روز یکشنبه در جلسه ساماندهی متکدیان مهاباد افزود: با هماهنگی دستگاه قضایی مجوز نگهداری و برخورد قانونی با جرم تکدی گری در قالب «کلاشی» صادر و منبعد متکدیان جمع آوری شده برای طی مراحل قانونی تحویل دادگستری خواهند شد. 

وی ادامه داد: افزایش روزافزون متکدیان نشان می دهد مجازات های درنظر گرفته شده برای این افراد فاقد بازدارندگی لازم بوده و در کاهش این جرم موثر واقع نشده اند.

پاکزاد اضافه کرد: در همین رابطه نیاز است با برخورد قاطع و بدون اغماض با این افراد و همچنین شناسایی سرشاخه های متکدیان در دستور کار مراجع زیر ربط از جمله شهرداری ها، نیروی انتظامی و راهداری قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد با اشاره به اینکه حل معضل تکدی گری یکی از مطالبان اصلی شهروندان نیز است، گفت:  شهرداری هم باید نسبت به ایجاد یک مکان برای استقرار متکدیان و نگهداری آنان به صورت موقت در دستور کار قرار دهد تا بتوان نسبت به تعیین تکلیف و اعمال جرم آنان اقدام شود.

سرپرست ادارە پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری مهاباد هم در این گفت: طی یک ماه گذشته 16 متکدی در مناطق مختلف سطح شهر شناسایی و جمع آوری شده اند که از این تعداد 14 نفر غیربومی، 2 نفر بومی و از مجموع آنان12 متکدی نیز خانم بودند. 

لقمان برخانه از شهروندان خواست در صورت مشاهده متکدیان در سطح شهر با سامانە ١٣٧ ادارە پیشگیری و رفع تخلفات شهری تماس بگیرند.

افزایش قابل توجه متدکیان به خصوص سرازیر شدن گدایانی از شهرهای مختلف به مهاباد موجب اعتراض شهروندان شده و همچنین چهره شهر را نیز زشت کرده است.