۸۶ طرح کشاورزی هفته دولت در شهرستان مهاباد به بهره برداری می رسد

بهره برداری از 86 طرح کشاورزی هفته دولت در مهاباد

بهره برداری از 86 طرح کشاورزی هفته دولت در مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد گفت: درهفته دولت امسال ۸۶ طرح با بیش از ۴۷ میلیارد ریال هزینه در بخش کشاورری این شهرستان به بهره ‌برداری می‌رسد.

جعفر ایمانیان افزود: این طرحها در بخشهای مختلف از جمله امور دام و آبیاری تحت فشار است که با بهره ‌برداری از آ‌نها برای ۹۴ نفر اشتغال مستقیم و برای ۱۰۲ نفر نیز فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

ایمانیان گفت: از مجموع این اعتبارها ۱۸ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی، ۱۳ میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی و مابقی توسط مالکان به صورت آورده شخصی تأمین شده است.

وی تصریح کرد: هشت طرح بخش امور دام شامل گوساله و بره در قالب پروژه‌ های اشتغال پایدار روستایی با ظرفیت تولید سالانه ۸۲۵ رأس و طرح آبیاری تحت فشار دشت مرکزی از جمله طر‌حهای شاخص این شهرستان است که در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

ایمانیان، با اشاره به طرح آبیاری تجمیعی روستاهای دریاس و توت آغاج گفت: این طرح در مساحت ۳۴۰ هکتار و با ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه پیشتر بصورت ناتمام افتتاح شده بود که بطور کامل راه‌اندازی شده و آماده افتتاح است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد با اشاره به اینکه با احتساب این طرح در مجموع اراضی زیرپوشش آبیاری تحت فشار خرده مالکی در مهاباد به هفت هزار و ۷۰۲ هکتار می‌رسد، اضافه کرد: با اجرای آبیاری نوین سالانه بیش از ۲۵ میلیون مترمکعب آب در بخش کشاورزی این شهرستان صرفه‌ جویی می ‌شود.

# نظر : 0