معرفی ۳۰ واحد نانوایی متخلف در مهاباد به تعزیرات حکومتی

معرفی ۳۰ واحد نانوایی متخلف در مهاباد به تعزیرات حکومتی
۳۰ واحد نانوایی متخلف در مهاباد به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد گفت: همزمان با آغاز به کار صنوف کم‌ خطر و با تشدید بازرسی ‌ها، تاکنون ۳۰ پرونده تخلف برای نانوایی ‌‎های این شهرستان تشکیل شده است.

محمد جهین افزود: پرونده ‌های تشکیل شده به علت رعایت نکردن پروتکل‌ های بهداشتی در راستای جلوگیری از شیوع کرونا و کم‌ فروشی بوده و در این رابطه بیش از پنج میلیون و ۷۰۰ هزار ریال جریمه پیش‌بینی شده است.

جهین گفت: تمام نانوایان موظف به نصب دستگاه کارت ‌خوان به جای دریافت وجه نقد بوده و باید یک نفر مشخص مسئول دریافت کارت از مشتریان باشد.

وی تصریح کرد: بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و بهداشت محیط حرفه‌ای در گشتهای مشترک از اول اسفندماه گذشته تاکنون ۵۴۰ مورد بازرسی از واحدهای نانوایی سطح شهر و روستا را انجام دادند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد افزود: ۲۳۱ واحد نانوایی در مهاباد آرد سهمیه‌ای دریافت می‌کنند که از این تعداد ۱۶۶ واحد در مناطق شهری و ۶۵ واحد در مناطق روستایی قراردارند.

محمد جهین، با بیان اینکه با نانوایانی که مطابق دستورالعمل ‌های بهداشتی رفتار نکنند، به شدت برخورد خواهد شد، افزود: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف از قبیل کم ‌فروشی، گرانفروشی، رعایت نکردن پروتکل‌ های بهداشتی و ساعت کاری و جابجایی مشکوک آرد می توانند آن را از طریق تلفن ۱۲۴ ستاد خبری اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد اطلاع دهند.

# نظر : 0