آموزش 500 کارآموز مهابادی امسال در مهاباد

آموزش 500 کارآموز مهابادی امسال در مهاباد
۵۰۰ کارآموز مهابادی امسال در مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان آموزشهای مهارتی را فرا گرفتند.

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری  مهاباد؛ رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان مهاباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۰۰ کارآموز این شهرستان آموز‌شهای فنی و حرفه ای و مهار‌تهای شغلی را فراگرفته اند.

محمدسلیم عباسی افزود: این آموزشها به میزان ۸۸ هزار نفر ساعت در ۴۲ حرفه و رشته مختلف فنی و حرفه ای برای خانمه وآقایان برگزار شده است.

عباسی، با بیان اینکه امسال شش کارگاه برای آقایان  و ۱۱ کارگاه برای خانمها برگزار شده است، گفت: رشته ‌های تعمیر موبایل، تعمیر پکیج، جواهرسازی، مکانیک خودرو، تأسیسات و خیاطی به ترتیب پرطرفدارترین حرفه‌ های آموزشی این مرکز بوده است.

وی، با تأکید بر اینکه فراگیری آموزشهای فنی و حرفه ای کلید اشتغال پایدار و رفع بیکاری است، تصریح کرد: امسال همچنین پنج دوره آموزش مهار‌تهای فنی و حرفه‌ای در قالب ۱۲ هزار نفر ساعت درپادگانهای ارتش و سپاه این شهرستان برگزار شده است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان مهاباد درخصوص برنامه‌ های این مرکز برای فصل تابستان نیز گفت: این برنامه ‌ها با هدف غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و علاقمندان در قالب ۳۹ دوره مختلف مهارت‌آموزی هم‌اکنون در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: در این دوره‌ها انواع حرفه‌ها و مهارت‌های کاربردی با توجه به نیاز بازار و تقاضای داوطلبان از جمله برق، تأسیسات، رایانه، دوزندگی، خیاطی، صنایع دستی و رشته ‌های کاربردی دیگر به کارآموزان آموزش داده شده و پس از پایان دوره برای افرادی که با موفقیت آن را گذرانده باشند، گواهی معتبر صادر می‌شود.

# نظر : 0