دستگیری فروشندگان متخلف اقلام بهداشتی در مهاباد

دستگیری فروشندگان متخلف اقلام بهداشتی در مهاباد
فروشندگان متخلف اقلام بهداشتی در مهاباد دستگیر شدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد گفت: دو فروشنده مختلف اقلام بهداشتی که اقدام به گرانفروشی ماسک و مواد ضدغفونی می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ برزو تجاری افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا ویروس در سطح کشور و کمبود ماسک و مواد ضدعفونی کننده به شهروندان و سوءاستفاده و سودجویی تعدادی در فضای مجازی، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات مهاباد قرار گرفت.

سرهنگ تجاری گفت: با رصد فضای مجازی مشخص شد تبلیغ‌ هایی مبنی بر فروش ماسک و مواد ضدعفونی با قیمتهای گران و خارج از عرف توسط افرادی در برنامه و کانال‌های عمومی انجام می ‌شود که توسط پلیس فتا دو عامل این اقدام شناسایی و در عملیاتی موفق دستگیر شدند.

وی، همچنین از شناسایی عامل انتشار آمار غیرواقعی بیماری کرونا در مهاباد خبر داد و افزود: این فرد با تذکر پلیس فتا مواجه و ضمن حذف مطلب خود، نسبت به تکرار نکردن این موضوع تعهد کتبی داد.

فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد اضافه کرد: در صورت کشف هرگونه احتکار یا گرانفروشی اقلام بهداشتی طبق مقررات مربوط به اخلالگران در نظام اقتصادی برخورد و واحد صنفی یا داروخانه مربوطه با دستور مقام قضایی پلمپ و با متصدی برخورد قانونی صورت می‌گیرد.