آیین بزرگداشت سالروز تصویب قانون کار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح امروز شنبه 29 آبان 1400 عارف خدرلو فرماندار مهاباد در آیین بزرگداشت سالروز تصویب قانون کار که با حضور جمعی از کارگران و خانواده آنها و شماری از مسوولان این شهرستان در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان برگزار شد گفت : وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه، تحریم های ظالمانه و همچنین شیوع کرونا مشکلات زیادی برای اقشار مختلف مردم به ویژه کارگران به وجود آورده است به طوری که بیش از سایر اقشار متحمل فشار مالی هستند.

عارف خدرلو با بیان اینکه نبود امنیت شغلی و بیمه بزرگترین معضلات این قشر است، اظهار داشت: از طریق نماینده مردم در مجلس و پیگیری تشکل های خانه کارگر در تلاش هستیم در حد توان مشکلات معیشتی این قشر زحمتکش جامعه را رفع کنیم.

وی همچنین گفت: از اعضای شورای جدید شهر مهاباد هم در خواست داریم با توجه وضعیت نامناسب معیشتی کارگران، پرداخت مطالبات عقب مانده کارگران شهرداری این شهر را در اولویت کاری خود قرار دهند.

جلال محمودزاده نماینده مهاباد نیز در این مراسم گفت: مجلس شورای اسلامی از محل های مختلف به دنبال ارتقای شغلی کارگران بوده و تلاش دارد با حذف طرح قراردادهای شرکتی، دولت را به طرف قرارداد با کارگران سوق دهد.

وی ادامه داد: همچنین در تلاش هستیم سهم ۴۰ درصدی مسکن ملی را به قشر ضعیف و آسیب پذیر کارگران اختصاص داده و از این طریق هم بخشی از مشکلات مسکن آنها را برطرف کنیم.

نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل پارلمان کشوری کارگران یکی دیگر از اهداف مجلس برای حمایت بیشتر از کارگران است تا از طریق آن قدرت پیگیری مطالبات کارگران افزایش یابد.

محمودزاده در خصوص نحوه افزایش حقوق سالانه نیز بیان کرد: مجلس برای افزایش حقوق اقشار ضعیف جامعه از جمله کارگران تا سقف ۳۵ درصد را درنظر گرفته است تا بدین وسیله به این قشر اجحاف نشود.