بازدید مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از پروژ های عمرانی راهداری


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح امروز یکشنبه 25 مهر 1400 شکری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مهاباد در سفری یک روزه به همراه دکتر خدرلو معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد از پروژ های آسفالت محور های برهان و آلبلاغ بازدید بعمل آوردند.

فرماندار مهاباد در این بازدید گفت: امسال آسفالت 34 کیلومتر از راه های روستایی این شهرستان در دست اجرا قرار گرفت که تاکنون بیش از 28 کیلومتر آن انجام شده یا در حال انجام است.

عارف خدرلو با بیان اینکه یکی از بخش های رفع محرومیت زدایی ارتقای مسیر و راه های ارتباطی است، افزود: با تخصیص به موقع اعتبارات لازم قبل از شروع فصل بارندگی شاهد آسفالت و بهسازی مقدار بیشتری از محورهای روستایی خواهیم بود.

وی اضافه کرد: بخشی از مسیرهای روستایی برای اجرای عملیات عمرانی و ارایه خدمات رفاهی توسط دولت دچار مشکل عوارض هستند و از روستاییان انتظار داریم برای رفع این مشکل همکاری لازم را داشته باشند.

ارسلان شکری در حاشیه بازدید از طرح های راهداری مهاباد گفت : با توجه به هدفگذاری برنامه ششم توسعه نسبت به اولویت راه‌های روستایی بالای 20 خانوار کشور هم اکنون حدود 300 کیلومتر از راههای روستایی در شهرستان مختلف استان آماده آسفالت است.

وی ادامه داد : این امر در راستای اجرای جهاد بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی استان برای برخورداری خانوارهای روستایی از راه مناسب و توسعه ارتباطات و اقتصاد روستایی اجرایی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با بیان اینکه کمبودهای در تامین قیر و آسفالت وجود دارد، اضافه کرد: برای آسفالت این مقدار راه روستایی 11 هزار و 690 تن قیر مورد نیاز است که تاکنون نزدیک به هزار و 762 تن قیر تحویل شده و امید است مابقی قیر مورد نیاز نیز به زودی تحویل شود.

شکری با اشاره به طرح های راهداری مهاباد هم گفت: هم اکنون هشت کیلومتر از مسیر راه روستایی آلبلاغ به صورت مشارکتی و تامین منابع مالی خیران در دست اجراست و میانگین درصد برخورداری روستاهای بالای 20 هانوار این شهرستان نیز در حد میانگین استانی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: 78 درصد روستاهای بالای 20 خانوار این استان آسفالت هستند که این میزان نسبت به میانگین کشوری سه درصد است.