یاریگران زندگی در مهاباد

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری  مهاباد؛ در این کارگاه آموزشی که با همت امور بانوان فرمانداری مهاباد و با همکاری نیروی انتظامی، آموزش و پرورش و بهزیستی این شهرستان برگزار شد، شرکت‌کنندگان با انواع مواد مخدر و آثار مخرب این مواد بر روان و سلامتی افراد آشنا شدند.

کارشناس اعتیاد اداره بهزیستی شهرستان مهاباد در این کارگاه آموزشی گفت: نخستین قدم در مبارزه با اعتیاد آگاهی ‌بخشی به جامعه در خصوص مواد مخدر و زیانها و آسیبهای آن بر سلامت جسمانی و روانی افراد است و این مقوله در جامعه ما کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

کریم محمدی افزود: بسیاری از خانواده‌ ها آشنایی چندانی با انواع مواد مخدر ندارند و به همین خاطر نمی‌توانند در این خصوص فرزندان خود را به درستی راهنمایی کرده و بر رفتار آنان نظارت کافی داشته باشند.

خانم اسکندری، رئیس مجمع مشورتی بانوان شهرستان مهاباد هم در این کارگاه آموزشی گفت: بانوان رکن و اساس خانواده هستند و در صورتی که در رابطه با اعتیاد و مواد افیونی آگاهی بیشتری داشته باشند، می توانند درکاهش مصرف مواد مخدر درخانواده و جامعه نقش مهمی را ایفا کنند.

خانم عزیزی، کارشناس امور زنان و جوانان آموزش و پرورش شهرستان مهاباد هم گفت: با توجه به اینکه معلمان و مربیان آموزش و پرورش به عنوان الگویی برای دانش آموزان محسوب می شوند و بیشترین تأثیرگذاری را بر روی دانش آموزان دارند، با آموزش معلمان در زمینه آشنایی با سوء مصرف مواد مخدر می توان میزان آسیبهای ناشی از اعتیاد بر روی دانش آموزان و خانواده ها در سطح جامعه را به حداقل رساند