مهاباد به یاری بوکان و سقز شتافت

مهاباد به یاری بوکان و سقز شتافت
ارسال اولین محموله مواد ضدعفونی کننده از مهاباد به شهر سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، اولین محموله مواد ضدعفونی کننده که از سوی شرکت شروین و طیور گستر مهاباد تهیه شده بود به مقصد سقز بارگیری شد.

میلاد صوفی زاده مدیرعامل گروه بازرگانی صوفی زاده(طیور گستر) اظهار کرد: با توجه به وضعیت بحرانی در شهر سقز و بنا به درخواست همکاران در این شهر مبنی بر کمبود محلول ضدعفونی با همکاری شرکت شروین بصورت مشترک اقدام به تهیه و بارگیری محموله ضدعفونی برای شهر سقز کردیم.

وی افزود: این محموله نزدیک به 5 تن متشکل از محلول ضدعفونی کننده دست و محلول ضدعفونی کننده سطوح است.

صوفی زاده با بیان اینکه هدف از ارسال این محموله کمک به همنوعان بوده اظهار کرد: شرایط فعلی سقز در مقایسه با سایر شهرها بحرانی تر بود و با توجه به ارتباط گسترده با شهرهای بوکان و مهاباد تأمین نیازهای این شهرستان لازم و ضروری تر بود.

مدیرعامل گروه بازرگانی صوفی زاده در ادامه از تهیه 250 بسته حمایتی برای اقشار کم‌درآمد خبر داد و گفت همگام با خیرین شهرستان 250 بسته حمایتی به ارزش 60 میلیون تومان برای اقشار کم درآمد درنظر گرفته شده که فردا توزیع خواهد گردید، همچنین با توجه به نیاز مراکز بی سرپرست و معلولین نسبت به تأمین مواد مورد نیاز آنها اقدام خواهد شد.

 

شروین حسن زاده مدیرعامل شرکت شروین مهاباد نیز که از ابتدای شیوع کرونا ضمن تولید مواد ضدعفونی کننده، محلول پاشی ناوگان حمل و نقل، معابر، ادارات و.. مهاباد را بصورت رایگان برعهده گرفته در خصوص ارسال این محموله در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: به پیشنهاد میلاد صوفی زاده مدیر شرکت بازرگانی و با توجه به وضعیت بحرانی شهرستان سقز این دو شرکت تصمیم به ارسال محموله  4 تن و 500 کیلوگرمی محلول ضدعفونی در قالب 3 هزار بطری برای فرمانداری این شهر کردند.

وی افزود: توزیع این مواد به تشخیص فرمانداری سقز و با توجه به اولویت‌های شهرستان صورت می‌گیرد.

حسن زاده برای ارسال محموله‌های دیگر برای این شهرستان در صورت نیاز اعلام آمادگی کرد و گفت: هر شهری که در وضعیت بحرانی قرار گرفته شرکت شروین به نمایندگی از مردم شهر مهاباد که همواره نسبت سایر شهرهای اطراف تعصب دارند برای ارسال محموله‌های ضدعفونی اعلام آمادگی می‌کند.

وی اضافه کرد: شهرسردشت نیز برای ارسال مواد ضدعفونی کننده اعلام نیاز کرده‌ که امروز و یا فردا با رسیدن کامیون محموله این شهرستان نیز بصورت فله و بطری برای شستشوی سطوح و محلول پاشی معابر بارگیری خواهد شد و برای این امر با ماموستا عبدالسلام امامی امام جمعه شهرستان مهاباد در ارتباط و هماهنگی هستیم.

 

مدیرعامل شرکت شروین مهاباد با بیان اینکه روستاهای شهرستان و شهر مهاباد در اولویت است اظهار کرد: ارسال این محموله‌ها به معنای فراموش کردن روستاهای شهرستان و محلات شهر مهاباد نیست و امروز محلول ضدعفونی کننده به روستای حاجی خوش بنا به اعلام نیاز شورای روستا بصورت اهدایی ارسال شده و محلول ضدعفونی کننده برای شهرهای گوک تپه، خلیفان و روستاهای یوسفکند، سیدآباد و سایر روستاهای شهرستان طی چندین مرحله ارسال شده است.

وی افزود: جمعی از افراد داوطلب از شهرستان پیرانشهر نیز به منظور استفاده از تجربیات شهرستان مهاباد با این شرکت تماس گرفته اند، لذا این امادگی وجود دارد تجربیات این شهرستان و آموزش‌های لازم به تمام شهرهای کوردنشین و غیر کوردنشین به منظور مقابله با کرونا به اشتراک گذاشته شود.

حسن زاده با اشاره به ارسال محموله‌های ضدعفونی به شهر بوکان اظهار کرد: تاکنون 900 بطری برای ضدعفونی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر بوکان ارسال شده و امروز نیز با توجه به اعلام نیاز فرمانداری این شهرستان 900 بطری دیگر به مقصد بوکان بارگیری می‌شود که در مجموع 1 هزار و 800 بطری 1.5 لیتری از سوی این شرکت برای شهرستان بوکان ارسال شده است.

وی افزود: به درخواست واحدهای صنفی نانوایی 350 بطری محلول ضد عفونی کننده به آقای مسعود ملا تحویل داده شده است که دربین نانوایی‌ها، سنگکی و.. توزیع خواهد شد.

حسن زاده اضافه کرد: ضمن ضدعفونی کردن سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد 50 بطری محلول ضدعفونی رایگان به پرسنل آتش نشانی تحویل داده می‌شود، پیش تر نیز 400 بطری 1.5 لیتری در بین پرسنل خدمات شهرداری مهاباد ازجمله پاکبان، خدمات، فضای سبز و اجرائیات توزیع شده است.

وی با بیان اینکه بدلیل حجم بالای درخواست‌ها و بارگیری‌ها آمار میزان تولید و توزیع تجمیع نشده اظهار کرد: در پایان این بحران گزارش جامعی از میزان تولید مواد ضدعفونی کننده و توزیع آن در شهرهای همجوار و شهرستان به رسانه‌ها ارائه می‌شود.

مدیرعامل شرکت شروین در ادامه با اشاره به حجم بالای تولید مواد ضدعفونی در این کارخانه اظهار کرد: با توجه به مکلف شدن این شرکت برای پخش مواد ضدعفونی کننده از طریق یک شرکت پخش در ارومیه حجم زیادی از تولیدات در کارخانه انبار شده و تاکنون اقدامی از سوی شرکت پخش صورت نگرفته است.

حسن زاده با بیان اینکه چندین بار با مسوولان استان برای حل مشکلات و توزیع سریع محصولات با توجه به نیاز بالای شهرستان و سایر شهرها مکاتبه شده افزود: منتظر اعلام آمادگی و یا تغییر رویه در پخش محصولات هستیم تا این مواد هرچه سریعتر بدست شهروندان برسد.

وی تصریح کرد: قیمت این محصولات 20 هزار تومان است و در صورت پخش از سوی شرکت‌ها قیمت آن افزایش خواهد یافت و این امر شهروندان بی بضاعت را در این وضعیت با مشکل تهیه محلول روبرو خواهد کرد. 

شروین حسن‌زاده مدیرعامل شرکت شروین مهاباد در پایان ابراز امیدواری کرد با حمایت از یکدیگر بحران کرونا فروکش کند و بار دیگر سلامت به شهرها و شهروندان بازگردد.

به گزارش هاژه، شرکت شروین مهاباد یکی از تولیدکنندگان مواد لبنی شهرستان است که از ابتدای شیوع ویروس کرونا بصورت داوطلبانه برای مقابله با بحران کرونا وارد عمل شده است و سهم عمده‌ای در ضدعفونی و کنترل این ویروس در شهر داشته و استاندار آذربایجان غربی نیز در پیامی رسمی از تلاش‌های این شرکت برای تولید مواد ضدعفونی سطوح و دست با توجه به نیاز گسترده شهرستان و استان تقدیر و تشکر کرد.