برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : امروز مورخه 1399/04/08 جلسه شورای آموزش و پژوهش با حضور معاونت محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد ، امام جمعه و نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در محل آموزش و پرورش در حال برگزاری می باشد.

مدیر آموزش و پرورش مهاباد گفت: 120 کلاس درس تا دو سال آینده در مهاباد به فضای آموزشی این شهرستان افزوده می شود.

محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی هم گفت: در برنامه داریم تا 120 کلاس درس توسط سازمان نوسازی مدارس کشور و 120 کلاس درس دیگر هم توسط سازمان زمین مسکن در شهرستان مهاباد در طول 2 سال آینده ساخته و به بهره برداری برسد .

امام جمعه مهاباد نیز در این جلسه اهمیت احداث مدرسه و کمک به امر آموزش را از ساخت مسجد بالاتر دانست و بیان کرد: امروز شرایط جامعه به ساخت اماکن آموزشی به ویژه مدرسه نیاز بیشتری دارد ازاین‌رو خیر و ثواب احداث آن با توجه به کمبود فضای آموزشی بالاتر از ساخت مسجد است.

ماموستا عبدالسلام امامی بیان کرد: کسانی‌که در راه خدا و برای رضایت آن به مردم کمک می‌کنند و از دارایی خود می‌بخشند بدانند که خداوند دارایی آنان را چندبرابر کرده  و به آنان بازخواهد گرداند.

رییس اداره آموزش و پرورش مهاباد هم در این جلسه گفت: هم‌اکنون، چهار هزار متر زمین با کاربری زراعی توسط یکی از خیران مهاباد در روستای "گوگ‌تپه" به آموزش و پرورش اهدا شده است که طبق درخواست این خیر، مدرسه باید طی سه سال آینده احداث شود.

کامبیز شاوله افزود: ساخت این مدرسه ۱۲ کلاسه باتوجه به نیاز شهر گوگ‌تپه و تقسیم متناسب فضای آموزشی در این روستا ضروری است و باتوجه به اینکه زمان ساخت در این پروژه مهم است از مسولان مرتبط درخواست همکاری برای اجرایی شدن آن را داریم.

دراین جلسه بر نهادینه کردن فرهنگ مدرسه سازی وتوسعه فضای آموزشی تاکید شد.